Polska naszym wspólnym więzieniem.

Polska naszym wspólnym więzieniem.

Oto pierwszy wpis jak nic. Zazwyczaj zaczyna się od tak zwanego Hello, World tudzież Witaj, Świecie. U mnie była wersja angielska nie wiedzieć czemu. Mamy dzisiaj 15 kwietnia a zatem środek miesiąca, który zwykł kojarzony być z wiosną. Zwykł, ale nie jest za sprawą zimowej aury za oknem. W całym kraju mamy pandemię koronawirusa, który zbiera swoje żniwo.
Sytuacja jest nieciekawa.

Co myślę o Polsce?

Myślę, że rządzą Polską faszyści, którzy ludzi stygmatyzują. Mówią o prawie do życia a czynią życie karą. Ci sami ludzie twierdzą, że nasz świat stworzył Bóg. Może i tak, ale kto stworzył Boga?

Odpowiedź jest jasna i prosta. Człowiek.

Człowiek ma to do siebie, że wymyśla różne rzeczy. Nie ważne czy to będzie Bóg, Wielki Wybuch czy kwant. Gdy człowiek tak sobie wymyśla ciężko udowodnić, że pieprzy bzdury. Przecież za odkrycia kwantów i Wielkiego Wybuchu dostaje się nagrodę Nobla. Kto to wszystko zdoła podważyć?

A tytuł wpisu jest przynajmniej dla niektórych lekko znajomy. Oczywiście byłem z klasą na filmie „Ostatni dzwonek”. To w nim pojawia się scena, gdy na szkole został zawieszony baner z napisem „szkoła naszym wspólnym więzieniem”.

Kiedyś szkoła a dzisiaj cała Polska.

I co na to poradzić?

Zabieram się za prowadzenie bloga i tyle. Zobaczymy jak mi będzie szło.

W czasie II WŚ Żydzi nosili opaski z Gwiazdą Dawida. Kto się nie zgadzał ten giną. Takie były czasy. Czy coś sę zmieniło? Chyba jednak nie.

Rządzi nami diabeł. To on nas zamyka w czterech ścianach domów, kościołów i szkół. A jest takie mądre powiedzenie:

W domu bożym nie ma ścian, w domu bożym hula wiatr.

Życie jest darem a nie karą. Warto o tym wiedzieć.

Nie dajmy sobie odebrać swobód obywatelskich w imię Diabła.

Szymon Szympatyczny

Szymon Szympatyczny

Jestem Szymon taki Pan, który w życiu nie wszystko ma. Wiem, że jestem szympansem, ale co mi tam. Nie ma się czym przerażać. Wszyscy kiedyś byliście małpami. Nie trzeba się wstydzić swoich przodków.

2 thoughts on “Polska naszym wspólnym więzieniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: