W cieniu rozłożystego koronawirusa, droga do prawdy.

W cieniu rozłożystego koronawirusa, droga do prawdy.

Mamy w Polsce przedziwną sytuację, każdy to przyzna. Czuję się niczym muzułmanka w krajach islamu, która musi się zakrywać by nie pokazywać gęby. Ciężko kobietom w co niektórych krajach walczyć o swoje prawa. Mężczyźni w wielu przypadkach okazują się fujarami lub współpracują ze Złem ze strachu przed konsekwencjami. Faceta można zastraszyć i to jest prawda.

Ktoś śpiewał, że w życiu piękne są tylko chwile. I to jest prawda. Cieszyć się można tylko tym, co spada na nas jak płatek śniegu.

Zapamiętamy politykom, którzy nam to zrobili przy kolejnych wyborach,gdy udamy się do urn wyborczych.

A co z celebrytami, którzy jeżdżą a raczej latają sobie do ciepłych krajów? Przecież oni ludzi denerwują. Można nie chodzić do kina, teatru, na koncerty, można także nie kupować płyt, ale czy, aby na pewno nie można?

Jak my nie będziemy chodzić do kina, to Amerykanie będą się skarżyć, że Polacy za mało im tantiem płacą a przecież dla Amerykanów to ważny dochód. Jeśli chcemy żołnierzy US Army na swoim terytorium, to płacić musimy. I tak oto koło się zamyka. Polscy politycy wprowadzą obowiązek chodzenia do kina, bo jak nie, to nie będzie paszportu i po sprawie.

Ludzie chcą latać na wakacje do Grecji czy Hiszpanii a kraje te żyją z turystyki czyli z nas ciepłolubnych, którym Polska kojarzy się z zimną wiosną i latem i jesienią i zimą. Cały czas zimno, pada śnieg albo deszcz a tam za granicą ciągle świeci słońce i temperatury przyjemne w okolicach 30 stopni Celsjusza w cieniu.

 

↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔

Moje własne słowa tu zacytowane:

Podsumowanie, które nie zawsze cieszy oczy wpływa pozytywnie na nasze spojrzenie na otaczający świat.

Tam gdzie drogi zapisane piaskiem powoli giną w mrokach dziejów tam dzieją się rzeczy conajmniej przedziwne.


Kobieta Na Skraju.

Piękno w całej ozdobie dla Alice w kupie panowie.

 

“ Nie wszystkie drogi prowadzą do upatrzonego celu, ale nie każdy też o tym wie. „

Na tapecie skan z teledysku niejakiego Da Silva do piosenki Booma Yee Klip powstał jakieś 9 lat temu i do tej pory jest oglądany. Pojawia się w nim atrakcyjna Rumunka w skórzanych spodniach. Nie znam jej nazwiska. Jednak czy nadaljest laską? Niczego bym się nie przesądzał.

Obecność obowiązkowa w razie potrzeby wskrzeszona przez znajomego rzeczy, który skrzeczy i skrzeczy po samą dal. Oto przesłanie z dalekiej Meredwy. Suń razem z nią i tu i tam.

 

Jadwiga – właściwie Hertwiga, święta, ur. między 1178 a 1180, Andechs (Bawaria), zm. 14 X 1243, Trzebnica, księżna śląska, córka Bertolda VI, hrabiego Andechs, od ok. 1190–1192 żona Henryka I Brodatego, matka Henryka II Pobożnego; 1267 kanonizowana.

1229 pośredniczyła między mężem a Konradem I Mazowieckim w sporze o tron krakowski; wspierała klasztory, zwłaszcza cysterek w Trzebnicy, gdzie po śmierci męża (1238) przebywała, modląc się i spełniając czyny miłosierne; wzorując się na swej krewnej świętej Elżbiecie z Turyngii.

Zainspirowała krąg świętych i błogosławionych księżnych i księżniczek, jak: Kinga, Jolenta, Salomea, Agnieszka Czeska. Poświęcono jej wiele utworów o charakterze hagiograficznym (np. Kodeks ostrowski, 1353).

Czy wiesz, że:

Honor

1. «poczucie godności osobistej lub dobre imię»

2. «zaszczyt»

3. «karta do gry starsza od dziesiątki»

Natura

Wchodząc delikatnie.

Na sam szczyt i pieszcząc
jej nagie ciało.

 

BRNĄĆ.

1. «posuwać się z trudem po terenie zalanym wodą, grząskim, piaszczystym»

2. «posuwając się z trudem, wchodzić w coś coraz głębiej»

3. «doprowadzać do sytuacji, z której trudno znaleźć wyjście»


 

KONIEC WPISU.

 


Wilchełm Wilcogórski

Wilchełm Wilcogórski

Palę faję za fają a wokół mnie się ruchają. Ups, co za obciach. ;) Wiem, że jestem orangutanem, ale dobrze mi z tym. Nie martw się nie jestem straszny. Lubię banany i świeże powietrze nie skażone przez ziejące spalinami potwory zwane samochodami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: