Elektrownia atomowa w Polsce według prezydenta Dudy na SK.

Elektrownia atomowa w Polsce według prezydenta Dudy na SK.

Minęło już niemal 30 lat od czasu zaniechania budowy elektrowni atomowej w Żarnowcu. Społeczeństwo powiedziało nie dla energetyki jądrowej. Dzisiaj stoimy przed dziejową koniecznością budowy nowej elektrowni opartej na uranie. Od jakiegoś czasu temat ten porusza zarówno rezydent jak i premier. Pomyślałem, że i jak wtrącę swoje trzy grosze.

Elektrownie atomowe trzeba zbudować; będą one musiały stanowić istotną część naszego miksu energetycznego – mówił prezydent Andrzej Duda w czwartek dziennikarzom. Zapowiedział, że w czasie szczytu klimatycznego zorganizowanego przez prezydenta USA, będzie podkreślał zasadę "sprawiedliwej transformacji".

Prezydent Joe Biden już rozpoczął szczyt od spektakularnej decyzji dotyczącej zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych.

Jak mówił, służą temu realizowane już inwestycje min. rozbudowa terminala LNG w Świnoujściu, plan budowy kolejnego terminala gazowego w Trójmieście oraz budowa gazociągu dostarczającego gaz z Szelfu Norweskiego. Dodał, że rozwiązaniem idącym w tym kierunku jest „zmiana założenia o zasilaniu budowanej w tej chwili elektrowni w Ostrołęce z pierwotnego pomysłu zasilania węgla kamiennego na gaz”.

Ostrołęka to przykład marnotrastwa pieniędzy.

Prezydent wyraził też przekonanie, że „potrzebujemy potężnych farm wiatrowych na Bałtyku, co będzie realizowane, a w tej chwili jest na etapie projektowania”.

Farmy wiatrowe niewiele nam dadzą.

Według niego „jedyną alternatywą są elektrownie atomowe, które trzeba będzie zbudować i które w naszym miksie energetycznym w przyszłości będą musiały stanowić istotną część”. Wskazywał, że „jesteśmy na etapie porozumienie gospodarczego ze Stanami Zjednoczonymi, jeśli chodzi o współpracę w wykorzystaniu energii nuklearnej”.

Dobra, czyli tak:

Polska będzie współpracowała z USA w sprawie elektrowni atomowej. Nie lepiej, gdybyśmy założyli spółkę joint-venture z Niemcami i Czechami? We trójkę moglibyśmy zbudować elektrownię atomową w Bogatyni korzystając z doświadczenia zarówno Niemiec jak i Czech.

Oba te kraje użytkują elektrownie jądrowe od bardzo dawna.

 

↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔

Moje własne słowa tu zacytowane:

Podsumowanie, które nie zawsze cieszy oczy wpływa pozytywnie na nasze spojrzenie na otaczający świat. Daj się ponieść Ziemi a dotrzyma ci kroku Stary Świat.

Tam gdzie drogi zapisane piaskiem powoli giną w mrokach dziejów tam dzieją się rzeczy conajmniej przedziwne.


Na Skraju.

Niemcy

W drodze po informację…

 

Nie wszystkie drogi prowadzą do upatrzonego celu, ale nie każdy też o tym wie. A szkoda, bo powinien.

Moja strona, która opisuje, to co znajduje. Mam nadzieję, że i ty znalazłeś swoje własne szczęście…

Obecność obowiązkowa w razie potrzeby wskrzeszona przez znajomego rzeczy, który skrzeczy i skrzeczy po samą dal. Oto przesłanie z dalekiej Meredwy. Suń razem z nią i tu i tam.

● ● ● ● ● ● ●

Drogi, które prowadzą do celu wiją się wśród wzgórza wkraczając do kolejnych dolin pełnych niespodzianek. Widząc w świetle dnia wierzchołki gór majaczące w świetle słońca idziesz szukając kolejnej przygody. Wstąp do karczmy tuż obok i opowiedz mi swoją historię.

Czy wiesz, że:

Honor

1. «poczucie godności osobistej lub dobre imię»

2. «zaszczyt»

3. «karta do gry starsza od dziesiątki»

Natura

 

BIEC.

1. «posuwać się tak szybko, aby nic po sobie nie zostawić»

2. «wyrywać przed siebie nie tak na opak»

3. «doprowadzać do ostrego wejścia bez kamuflażu.»

I to już chyba koniec na dzisiaj. Widzimy się w kolejnym wpisie na naszym znakomitym blogu.


 

KONIEC WPISU.

 


Misiu Zdzisiu

Misiu Zdzisiu

Witam. Jestem Misiu taki Zdzisiu znam się z Wami nie od lat. Jestem z duchem za Pan Brat. Nie myślę długo, bo mi frugo sprzed nosa kolejny kwiat. Na Antarktydzie w zimnym niebycie swawolę sobie jakbym śnił.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: