Chaos w Niemczech po obostrzeniach przed majówką, smutny koniec golonki.

Chaos w Niemczech po obostrzeniach przed majówką, smutny koniec golonki.

Kiepska będzie w tym roku Majówka dla Niemców. Szczególnie w Bawarii, gdzie ludzie lubią sobie wypić piwko i zjeść golonkę lub pyszną kiełbaskę w tym roku będą tylko obostrzenia bez perspektyw na zmianę sytuacji. Wszyscy mają już dość i wszyscy się denerwują.

W Niemczech od soboty obowiązuje jednolity, ogólnokrajowy mechanizm wprowadzania ograniczeń epidemicznych. Jest to możliwe dzięki przyjęciu w tym tygodniu poprawek do ustawy o ochronie przed zakażeniami, wcześniej o restrykcjach decydowały władze krajów związkowych.

Koniec z każdy sobie rzepkę skrobie. Mamy solidarność.

Obiekty takie jak baseny, sauny, dyskoteki, centra odnowy biologicznej, solaria, studia fitness, domy publiczne, łodzie wycieczkowe lub kryte place zabaw muszą zostać zamknięte.

Łodzie wycieczkowe zamknięte to dopiero szok. Nie będzie można wrzucić dupę na kajak i popłynąć w siną dal.

Teatry, opery, sale koncertowe, sceny, kluby muzyczne, kina (z wyjątkiem kin samochodowych), muzea, wystawy i miejsca pamięci muszą zostać zamknięte a związane z nimi imprezy są również zabronione. Zewnętrzne obszary ogrodów zoologicznych i botanicznych powinny pozostać otwarte dla zwiedzających po okazaniu aktualnego negatywnego testu na koronawirusa.

A testy za darmo nie są!

W transporcie lokalnym i dalekobieżnym obowiązuje noszenie maseczek FFP2. Zakwaterowanie turystów jest zabronione. Te ograniczenia potrwają do końca czerwca.

Niemcy znowu nie lubią turystów!

Steve Alter podawał też, że złamanie przepisów związanych z godziną policyjną skutkować będzie mandatem karnym jako wykroczenie. Podróżni muszą się spodziewać kontroli w każdej chwili, zaś pociągi będą jednak dalej kursować nocą.

Coś mi się zdaje, że będą puste.

Media donoszą, że Służba Naukowa Bundestagu opublikowała wcześniej ekspertyzę, z której wynika, że „przejazd przez obszar zagrożony byłby możliwy tylko w ramach ustawowo określonych wyjątków”. „Zgodnie z uzasadnieniem projektu ustawy ograniczeniami ma być objęty także transport publiczny” – napisano w raporcie.

Zgodnie z tymi wytycznymi niemożliwy więc powinien być w praktyce transport publiczny w tych regionach w nocy. Przepisy wywołują też chaos na lotniskach; „pasażerowie nie mogą dojechać na loty w nocy lub we wczesnych godzinach porannych. Ze względu na godzinę policyjną nie mogłyby też w danym regionie startować samoloty” – podaje dw.com.

No to Niemcy zaczną się zaraz wkurwiać i protestować na ulicy. Jeśli już tego nie robią.


Na Skraju.

Frankie Herbert

Frankie Herber nie ma nic wspólnego z Herbertem…

 

Poniżej treść nie w temacie wpisu.

 

↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔

Moje własne słowa tu zacytowane:

Podsumowanie, które nie zawsze cieszy oczy wpływa pozytywnie na nasze spojrzenie na otaczający świat. Daj się ponieść Ziemi a dotrzyma ci kroku Stary Świat.

Tam gdzie drogi zapisane piaskiem powoli giną w mrokach dziejów tam dzieją się rzeczy conajmniej przedziwne.

Nie wszystkie drogi prowadzą do upatrzonego celu, ale nie każdy też o tym wie. A szkoda, bo powinien.

Moja strona, która opisuje, to co znajduje. Mam nadzieję, że i ty znalazłeś swoje własne szczęście…

Obecność obowiązkowa w razie potrzeby wskrzeszona przez znajomego rzeczy, który skrzeczy i skrzeczy po samą dal. Oto przesłanie z dalekiej Meredwy. Suń razem z nią i tu i tam.

● ● ● ● ● ● ●

Drogi, które prowadzą do celu wiją się wśród wzgórza wkraczając do kolejnych dolin pełnych niespodzianek. Widząc w świetle dnia wierzchołki gór majaczące w świetle słońca idziesz szukając kolejnej przygody. Wstąp do karczmy tuż obok i opowiedz mi swoją historię.

Czy wiesz, że:

Honor

1. «poczucie godności osobistej lub dobre imię»

2. «zaszczyt»

3. «karta do gry starsza od dziesiątki»

Natura

 

BIEC.

1. «posuwać się tak szybko, aby nic po sobie nie zostawić»

2. «wyrywać przed siebie nie tak na opak»

3. «doprowadzać do ostrego wejścia bez kamuflażu.»

Gdy ścigamy się ze światem, to świat nie daje nam wygrać. Zawsze jesteśmy z tyłu szukając przyczyn swojej porażki. Tak oto dochodzimy do wniosku, że może lepiej nie biegać wcale, bo i tak nie uciekniemy a jedynie niepotrzebnie się zmęczymy. Sport to zdrowie? Gówno prawda! Olej sport i rusz na rekreację. To ona da ci dużo więcej przyjemnośći.

I to już chyba koniec na dzisiaj. Widzimy się w kolejnym wpisie na naszym znakomitym blogu.


 

KONIEC WPISU.

 


Dziad Ibaba

Dziad Ibaba

Jestem Dziad, który lubi baby. Mam haka na lizaka. Widzę to czego inni nie dostrzegają. Wiem, że Lwów to polskie miasto. I wiem, że mam ochotę na pieszczotę. Prawda, że mam słodki pyszczek? Kto nie lubi kotów? A czemu kot? Bo jak to się rzekło mówić: "Pierwsze koty za płoty". Ot cała przyczyna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: