Pandemia koronawirusa niszczy gospodarkę Niemiec, pomoc idzie ze wschodu.

Pandemia koronawirusa niszczy gospodarkę Niemiec, pomoc idzie ze wschodu.

Nie ma zmiłuj dla naszych ukochanych zachodnich sąsiadów. Przez wiele wieków szli do przodu karnie wytyczając nowe poziomy cywilizacji. Obecnie całe państwo stacza się po równi pochyłej z powodu braków w budżecie. Co to teraz będzie, to tego nikt nie wie, więc wszyscy się martwimy ak cholera.

Przez pandemię koronawirusa w Niemczech pracę straciło milion osób. Problemu nie rozwiązał tamtejszy rząd a miliardy, które poszły na „politykę kryzysową”, nie pomogły – donoszą niemieckie media.

Chyba zaraz ludzie wyjdą na ulicę domagając się chleba naszego powszedniego.

Deutsche Welle poinformowało, że z informacji, jakie rząd przekazał w odpowiedzi na pytania polityków tamtejszej lewicy wynika, iż wskutek kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa w Niemczech pracę straciło milion osób.

Tych milion osób w wyborach zagłosuje na lewicę. Wszyscy się tym martwimy, bo nie wiadomo, co to będzie.

Problem dotknął 526 tys. pracowników zatrudnionych w niepełnym wymiarze godzin oraz 477 tys. objętych składkami na ubezpieczenie społeczne – wynika z danych Federalnej Agencji Pracy. Patrzymy się ze zdziwieniem w te raporty i raporciki.

Rządowy raport pokazuje, że najwięcej osób straciło prace w gastronomii i sektorze hotelarskim – około 398 tys. stałych pracowników i osób zatrudnionych w niepełnym wymiarze godzin. Jeszcze chwila a pośpiechu wrócą do pracy, niech no tylko wrócą z zagranicy.

W przemyśle metalowym i elektrotechnicznym ubyło 128 tysięcy miejsc pracy. Z kolei w branży artystycznej, rozrywkowej i rekreacyjnej zlikwidowano ok. 78 tys. miejsc pracy w niepełnym wymiarze godzin – podaje DW. I kto się tym przejmuje?

Deutsche Welle cytuje też ekspertkę ds. rynku pracy Lewicy w Bundestagu Sabine Zimmermann, która zarzuciła rządowi federalnemu „nieudaną politykę kryzysową”. – Instrument polegający na skróconym czasie pracy jest nieszczelną tarczą ochronną – twierdzi Zimmermann, „ponieważ w szczególności pracownicy zatrudnieni w niepełnym wymiarze godzin nie byli uprawnieni do skróconego czasu pracy lub zasiłku dla bezrobotnych”.


Na Skraju Pipy.

Pipcia

Łysa pipcia…

 

Poniżej treść nie w temacie wpisu.

 

↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔

Moje własne słowa tu zacytowane:

Podsumowanie, które nie zawsze cieszy oczy wpływa pozytywnie na nasze spojrzenie na otaczający świat. Daj się ponieść Ziemi a dotrzyma ci kroku Stary Świat.

Tam gdzie drogi zapisane piaskiem powoli giną w mrokach dziejów tam dzieją się rzeczy conajmniej przedziwne.

Nie wszystkie drogi prowadzą do upatrzonego celu, ale nie każdy też o tym wie. A szkoda, bo powinien.

Moja strona, która opisuje, to co znajduje. Mam nadzieję, że i ty znalazłeś swoje własne szczęście…

Obecność obowiązkowa w razie potrzeby wskrzeszona przez znajomego rzeczy, który skrzeczy i skrzeczy po samą dal. Oto przesłanie z dalekiej Meredwy. Suń razem z nią i tu i tam.

● ● ● ● ● ● ●

Drogi, które prowadzą do celu wiją się wśród wzgórza wkraczając do kolejnych dolin pełnych niespodzianek. Widząc w świetle dnia wierzchołki gór majaczące w świetle słońca idziesz szukając kolejnej przygody. Wstąp do karczmy tuż obok i opowiedz mi swoją historię.

Czy wiesz, że:

Honor

1. «poczucie godności osobistej lub dobre imię»

2. «zaszczyt»

3. «karta do gry starsza od dziesiątki»

Jeśli wiesz, że popełniasz błedy skup się na wykonaniu zadania tak, aby potem powiedzieć „zrobiłem wszystko, ale i tak nie poszło jak po maśle”. Kiedyś będzie ci to zrozumiane. Bierz przykład z innych i oddaj się grze.

Natura

 

BIEC.

1. «posuwać się tak szybko, aby nic po sobie nie zostawić»

2. «wyrywać przed siebie nie tak na opak»

3. «doprowadzać do ostrego wejścia bez kamuflażu.»

Gdy ścigamy się ze światem, to świat nie daje nam wygrać. Zawsze jesteśmy z tyłu szukając przyczyn swojej porażki. Tak oto dochodzimy do wniosku, że może lepiej nie biegać wcale, bo i tak nie uciekniemy a jedynie niepotrzebnie się zmęczymy. Sport to zdrowie? Gówno prawda! Olej sport i rusz na rekreację. To ona da ci dużo więcej przyjemnośći.

I to już chyba koniec na dzisiaj. Widzimy się w kolejnym wpisie na naszym znakomitym blogu.


 

KONIEC WPISU.

 


Wilchełm Wilcogórski

Wilchełm Wilcogórski

Palę faję za fają a wokół mnie się ruchają. Ups, co za obciach. ;) Wiem, że jestem orangutanem, ale dobrze mi z tym. Nie martw się nie jestem straszny. Lubię banany i świeże powietrze nie skażone przez ziejące spalinami potwory zwane samochodami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: