Domy budowane w technologii drukarki 3D – wieści z Holandii.

Domy budowane w technologii drukarki 3D – wieści z Holandii.

Jak donoszą media pewne małżeństwo z Holandii stało się pierwszym, więc historycznym posiadaczem domu powstałym całkowicie w technologii drukarki 3D. Tego jeszcze nie było, aby powstał obiekt tak duży. W Polsce mamy obecnie boom na budownictwo mieszkaniowe. W miastach powstają całe osiedla domów jednorodzinnych i wielkich wieżowców.

Para emerytów otrzymała cyfrowe klucze do swojego mieszkania, ponieważ budynek – liczący 94 m kw. bungalow z dwiema sypialniami – otwiera się za pomocą aplikacji. „To pierwszy dom, który został w pełni zaakceptowany przez lokalne władze i jest zamieszkany przez osoby, które płacą za jego wynajem” – powiedział Bas Huysmans, szef Weber Benelux, firmy, która stworzyła budynek.

Dobrze, że wiedzą jak tym dziwactwem się posługiwać, ale i tak musieli wpaść w osłupienie, gdy okazało się, że ich dom powstał w bliżej nieznanej technologii rodem z kosmosu lub filmów science-fiction.

Budowanie metodą druku 3D odbywa się za pomocą wielkiego ramienia robota, które wypuszcza specjalny cement, odwzorowując projekt architekta. Na powstałe ściany nakłada kolejne warstwy – w tym wypadku 24 – żeby zwiększyć ich wytrzymałość. Następnie wstawiane są okna oraz drzwi oraz przeprowadzane prace wykończeniowe.

Czyli mamy do czynienia z pełną robotyzacją, która nie wymaga całej masy ludzi do budowy domu. To będzie dopiero początek tego, co nas czeka w przyszłości. Myślę przede wszystkim o Księżycu i Marsie.

Metoda 3D jest postrzegana przez wielu z branży budowlanej jako sposób na obniżenie kosztów budowy oraz szkód środowiskowych, jakie niesie wytwarzanie dużych ilości cementu. Może też, jak wskazał „The Guardian”, okazać się szczególnie przydatna w Holandii, gdzie brakuje wykwalifikowanych murarzy. (PAP)

Czy w Polsce takie konstrukcje wkrótce powstaną?

Rząd pracuje nad projektem mieszkań dla młodych małżeństw, więc można się spodziewać, że różne technologie będą brane pod uwagę. Nie wiadomo jak to ma się do kosztów, ale jeśli będą niskie, to na pewno wiele osób się zainteresuje.


Na Skraju Jedzenia.

Kobieta

Atrakcyjna kobieta podczas jedzenia w domu…

 

Poniżej treść nie w temacie wpisu.

 

↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔

Moje własne słowa tu zacytowane:

Podsumowanie, które nie zawsze cieszy oczy wpływa pozytywnie na nasze spojrzenie na otaczający świat. Daj się ponieść Ziemi a dotrzyma ci kroku Stary Świat.

Tam gdzie drogi zapisane piaskiem powoli giną w mrokach dziejów tam dzieją się rzeczy conajmniej przedziwne.

Nie wszystkie drogi prowadzą do upatrzonego celu, ale nie każdy też o tym wie. A szkoda, bo powinien.

Moja strona, która opisuje, to co znajduje. Mam nadzieję, że i ty znalazłeś swoje własne szczęście…

Obecność obowiązkowa w razie potrzeby wskrzeszona przez znajomego rzeczy, który skrzeczy i skrzeczy po samą dal. Oto przesłanie z dalekiej Meredwy. Suń razem z nią i tu i tam.

● ● ● ● ● ● ●

Drogi, które prowadzą do celu wiją się wśród wzgórza wkraczając do kolejnych dolin pełnych niespodzianek. Widząc w świetle dnia wierzchołki gór majaczące w świetle słońca idziesz szukając kolejnej przygody. Wstąp do karczmy tuż obok i opowiedz mi swoją historię.

Czy wiesz, że:

Honor

1. «poczucie godności osobistej lub dobre imię»

2. «zaszczyt»

3. «karta do gry starsza od dziesiątki»

Jeśli wiesz, że popełniasz błedy skup się na wykonaniu zadania tak, aby potem powiedzieć „zrobiłem wszystko, ale i tak nie poszło jak po maśle”. Kiedyś będzie ci to zrozumiane. Bierz przykład z innych i oddaj się grze.

Natura

 

BIEC.

1. «posuwać się tak szybko, aby nic po sobie nie zostawić»

2. «wyrywać przed siebie nie tak na opak»

3. «doprowadzać do ostrego wejścia bez kamuflażu.»

Gdy ścigamy się ze światem, to świat nie daje nam wygrać. Zawsze jesteśmy z tyłu szukając przyczyn swojej porażki. Tak oto dochodzimy do wniosku, że może lepiej nie biegać wcale, bo i tak nie uciekniemy a jedynie niepotrzebnie się zmęczymy. Sport to zdrowie? Gówno prawda! Olej sport i rusz na rekreację. To ona da ci dużo więcej przyjemnośći.

I to już chyba koniec na dzisiaj. Widzimy się w kolejnym wpisie na naszym znakomitym blogu.


 

KONIEC WPISU.

 


Misiu Zdzisiu

Misiu Zdzisiu

Witam. Jestem Misiu taki Zdzisiu znam się z Wami nie od lat. Jestem z duchem za Pan Brat. Nie myślę długo, bo mi frugo sprzed nosa kolejny kwiat. Na Antarktydzie w zimnym niebycie swawolę sobie jakbym śnił.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: