Księżniczka Amanda w poziomkowym lesie z tajemniczym wisiorkiem.

Księżniczka Amanda w poziomkowym lesie z tajemniczym wisiorkiem.

Tego dnia na świecie panował spokój. Okolicę tylko gdzieniegdzie spowijały letnie mgły. Na samym szczycie pagórka górującego nad biegnącą wąskim korytem rzeki stał samotny wieśniak z jedną pasącą się obok niego kozą. Gdy na niebie pojawił się charakterystyczny dźwięk przelatującego orła skulił się nieborak przytrzymując zwierzę za rogi.

Dla miejscowych tegoroczne lato miało być wyjątkowe. Spodziewano się, że na początku sierpnia przybędzie do miasteczka Zędów długo oczekiwana księżniczka. Kanclerz Wielki Koronny na początku wiosny wraz ze swoim orszakiem zatrzymał się w pałacu Troka i oznajmił, że szykują się zmiany w królestwie. Księżniczka Amanda miała zostać darowana jednorogiemu olbrzymowi.

Monstrum wysokie na 3 metry i pokryte sierścią od co najmniej 40 lat prześladowało miejscowych. Żaden przybyły rycerz nie zdołał pokonać go w pojedynku choć jak głosi legenda ten, kto pokona olbrzyma zdobędzie ogromne bogactwa i władzę. Nic to jednak nie dało. Po 11 przegranych pojedynkach a tyle stanęło krzyży nikt więcej nie odważył się stawić czoła szkaradzie.

Nic dziwnego, że władca krainy postanowił wydać za niego swą ukochaną córkę księżniczkę Amandę, aby ta powiła mu syna, który przejmie kiedyś władzę w państwie. Król Jeromer liczył, że pozwoli to królestwu pokonać wszystkich sąsiadów i zjednoczyć pod swoimi rządami sąsiednie królestwa.

Jednak księżniczka ani śmiała wychodzić za mąż za takie szkaradztwo. Miała swój własny plan. Obok wioski znajdował się poziomkowy las a w nim chata przebiegłej wiedźmy. To tam zamierzała szukać ratunku zrozpaczona dziewczyna. Pasterz stojący na pagórku właśnie jej wypatrywał, gdy na niebie pojawił się znak orła…


Amber Turner.

Amber Turner

Dziewczyna szykowana do ślubu…

 

KOLEJNE ZDJĘCIE

No to z Blogiem kochani.
Niech was Blog prowadzi.


 

KONIEC WPISU.

 


Misiu Zdzisiu

Misiu Zdzisiu

Witam. Jestem Misiu taki Zdzisiu znam się z Wami nie od lat. Jestem z duchem za Pan Brat. Nie myślę długo, bo mi frugo sprzed nosa kolejny kwiat. Na Antarktydzie w zimnym niebycie swawolę sobie jakbym śnił.

2 thoughts on “Księżniczka Amanda w poziomkowym lesie z tajemniczym wisiorkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: