Lody w proszku czyli dziwne smaki z dawnej epoki na tle wypowiedzi Julii.

Lody w proszku czyli dziwne smaki z dawnej epoki na tle wypowiedzi Julii.

Lody to nie zawsze smak lata. Mnie kojarzą się z powiewem śniegu na cukrowej polewie. Kiedy byłem małym chłopcem jadłem lody latem a zimą tak zwane ciepłe lody czyli krem w waflu takim jak lody. Jedne i drugie było pyszne. Ale nic nie przebije rurek z kremem i ciepłych gofrów

W czasach szkoły podstawowej przyjaźniłem się z chłopakiem imieniem Czarek. Kiedyś powiedział mi, że kupił lody w proszku. Nawet nie wiedziałem o co mu chodzi. Jakim proszku, jakie lody? Nie wierzyłem mu. Chłopak przyniósł opakowanie do szkoły, aby mi pokazać, że coś takiego istnieje.

No tak, były namacalne dowody na to, że istnieje coś takiego jak lody w proszku. Gdy chodzę do sklepu szczególnie marketu rozglądam się za tymi lodami w proszku, ale ich nie widuję.

Jednak i tak bym nie kupił pomny ostrzeżeniom kolegi, że próbować próbował, ale i tak mu te lody nie wyszły. W domyśle nie on próbował tylko mamusia, ale nie czepiajmy się szczegółów.

A jakie lody lubię najbardziej?

Myślę, że czekoladowe. Truskawkowe są pyszne, ale tylko ze świeżych truskawek. Poza sezonem lepiej ich nie kupować, bo można sobie popsuć smak.

Zapewne wielu lody kojarzą się z czymś innym niż mnie? I to mnie przeraża. Ludzie-zwierzęta niszczą podstawy człowieczeństwa swoim plugawym zachowaniem. Nie podoba mi się to.

Jaki czas temu Julia Wróblewska poskarżyła się, że gdy była na dworcu w Kutnie jakiś dobry samarytanin pomógł jej dźwigać torby do taksówki a na koniec zaproponował lody. Nie wspomnę tylko jakie to były lody.


♣ ●●●●● ♣

Na Skraju Loda.

Lody

Pyszne lody w kubeczku…

 

Poniżej treść nie w temacie wpisu.

 

↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔

Moje własne słowa tu zacytowane:

Podsumowanie, które nie zawsze cieszy oczy wpływa pozytywnie na nasze spojrzenie na otaczający świat. Daj się ponieść Ziemi a dotrzyma ci kroku Stary Świat.

Tam gdzie drogi zapisane piaskiem powoli giną w mrokach dziejów tam dzieją się rzeczy conajmniej przedziwne.

Nie wszystkie drogi prowadzą do upatrzonego celu, ale nie każdy też o tym wie. A szkoda, bo powinien.

Moja strona, która opisuje, to co znajduje. Mam nadzieję, że i ty znalazłeś swoje własne szczęście…

Obecność obowiązkowa w razie potrzeby wskrzeszona przez znajomego rzeczy, który skrzeczy i skrzeczy po samą dal. Oto przesłanie z dalekiej Meredwy. Suń razem z nią i tu i tam.

● ● ● ● ● ● ●

Drogi, które prowadzą do celu wiją się wśród wzgórza wkraczając do kolejnych dolin pełnych niespodzianek. Widząc w świetle dnia wierzchołki gór majaczące w świetle słońca idziesz szukając kolejnej przygody. Wstąp do karczmy tuż obok i opowiedz mi swoją historię.

Czy wiesz, że:

Honor

1. «poczucie godności osobistej lub dobre imię»

2. «zaszczyt»

3. «karta do gry starsza od dziesiątki»

Jeśli wiesz, że popełniasz błedy skup się na wykonaniu zadania tak, aby potem powiedzieć „zrobiłem wszystko, ale i tak nie poszło jak po maśle”. Kiedyś będzie ci to zrozumiane. Bierz przykład z innych i oddaj się grze.

Natura

 

BIEC.

1. «posuwać się tak szybko, aby nic po sobie nie zostawić»

2. «wyrywać przed siebie nie tak na opak»

3. «doprowadzać do ostrego wejścia bez kamuflażu.»

Gdy ścigamy się ze światem, to świat nie daje nam wygrać. Zawsze jesteśmy z tyłu szukając przyczyn swojej porażki. Tak oto dochodzimy do wniosku, że może lepiej nie biegać wcale, bo i tak nie uciekniemy a jedynie niepotrzebnie się zmęczymy. Sport to zdrowie? Gówno prawda! Olej sport i rusz na rekreację. To ona da ci dużo więcej przyjemności.

I to już chyba koniec na dzisiaj. Widzimy się w kolejnym wpisie na naszym znakomitym blogu.

No to z Blogiem kochani.
Niech was Blog prowadzi.


 

KONIEC WPISU o LODACH.

 


Dziad Ibaba

Dziad Ibaba

Jestem Dziad, który lubi baby. Mam haka na lizaka. Widzę to czego inni nie dostrzegają. Wiem, że Lwów to polskie miasto. I wiem, że mam ochotę na pieszczotę. Prawda, że mam słodki pyszczek? Kto nie lubi kotów? A czemu kot? Bo jak to się rzekło mówić: "Pierwsze koty za płoty". Ot cała przyczyna.

2 thoughts on “Lody w proszku czyli dziwne smaki z dawnej epoki na tle wypowiedzi Julii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: