Angielski Daily Mail zachęca do odwiedzin Polski, czy czeka nas inwazja turystów?

Angielski Daily Mail zachęca do odwiedzin Polski, czy czeka nas inwazja turystów?

Zbliżają się wielkimi krokami wakacje. Nie tylko Polacy planują, gdzie w tym roku odpoczną od trudów pracy. Także mieszkańcy Wielkiej Brytanii zastanawiają się dokąd pojechać w czasach pandemii koronawirusa. Jeśli Polska nie jest na waszej liście miejsc do odwiedzenia, to po obejrzeniu tych niezwykłych zdjęć będzie – przekonuje brytyjski dziennik "Daily Mail", zamieszczając na swojej stronie internetowej serię fotografii Karola Nienartowicza.

W zaprezentowanej przez gazetę galerii znalazły się 23 zdjęcia wykonane przez pochodzącego z Krakowa fotografa – najwięcej z nich przedstawia Tatry, ale są tam również Pieniny, Bieszczady, Ponidzie, a także zamki na Wawelu, w Ogrodzieńcu, Bolkowie, Chęcinach i na Pieskowej Skale oraz Jezioro Pilchowickie czy Gdańsk.

To typowe miejsca znane nie tylko Polakom, ale także chętnie odwiedzających Polskę Niemcom. To także sentymentalna podróż po historii naszego kraju nie zawsze usłana różami.

„Od początku pandemii tylko kilka razy udało mi się wyjechać za granicę. Dlatego od ponad roku fotografuję miejsca w Polsce, których wcześniej nie widziałem” – mówi „Daily Mail” 35-letni Nienartowicz, który profesjonalnie zajmuje się fotografią krajobrazową, głównie fotografując góry.

„Cały obszar na południu Polski zajmują góry – to najpiękniejsze miejsca w moim kraju. Tatry, najwyższe polskie góry, są miniaturą Alp. Jest tam wiele skalistych szczytów, piękne błękitne jeziora i zielone łąki” – zachęca z dumą.


♣ ●●●●● ♣

Na Skraju Ari Maj.

Ariadna Majewska

Ariadna Majewska portret…

 

Poniżej treść nie w temacie wpisu.

 

↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔

Moje własne słowa tutaj zacytowane:

▬ ▬ ▬ ▬ ▬

Szukając szczęścia w życiu popadamy w tarapaty a one ku naszemu zaskoczeniu prowadzą nas do wyjście z błędu.

Wszędzie, ale to wszędzie jest tak, że nasze powołanie skupia się tylko na naszej przyszłości.

Nie wszystkie drogi prowadzą do upatrzonego celu, ale nie każdy też o tym wie. A szkoda, bo powinien.

Jeśli czytasz, to wiedz, że mądrość zapisana na kartach ksiąg nie zawsze oddaje prawdziwe losy bohaterów. Niekiedy to my sami kształtujemy, co wydarzy się w powieści. Każdy z nas jest panem własnego losu, ale nie każdy swój los ma zapisany na kanwie dziejów.

Niepewność w krainie nazywanej Meredwa krąży od oczu do oczu i zwiastuje nadejście nowe przygody. Razem z nie zawsze prawdziwymi bohaterami udajesz się w drogę przez bagna i lasy. Wiesz, że każdy kogo spotkasz kłaniać ci się będzie w pas.

● ● ● ● ● ● ●

Powiem ci kim jesteś, gdy opowiesz mi o swoim losie. Nie interesuje mnie jak się nazywasz ani czy chcesz poznać prawdę. Moim powołaniem jest przywołać zdarzenia, które pozwolą na nowo określić nasze własne miejsce w Kosmosie.

Czy wiesz, że:

▲ Wszechświat czasami popełnia niewytłumaczalne błędy.
▲ Droga do gwiazdy prowadzi przez pył i mgłę.
▲ Każdy,kto raz spróbował lotu nigdy nim nie wzgardzi.

Brązowe Karły to:

Obiekty astronomiczne o masie na tyle małej (rzędu tysięcznych i setnych części masy Słońca), że w ich jądrach nie mogą rozwinąć się reakcje termojądrowe. Niektórzy badacze określają je mianem nieudanych gwiazd. Ich masa jest większa niż naszego Jowisza, który także jest czasami nazywany nieudaną gwiazdą. Do tej pory nie wiadomo czy brązowe karły podobnie jak gazowe olbrzymy typu Jowisz posiadają układy planetarne.

Jeśli wiesz, że popełniasz błędy skup się na wykonaniu zadania tak, aby potem powiedzieć „zrobiłem wszystko, ale i tak nie poszło jak po maśle”. Kiedyś będzie ci to zrozumiane. Bierz przykład z innych i oddaj się grze.

Naturalne Piękno.

Natura

 

BIEC.

1. «posuwać się tak szybko, aby nic po sobie nie zostawić»

2. «wyrywać przed siebie nie tak na opak»

3. «doprowadzać do ostrego wejścia bez kamuflażu.»

Gdy ścigamy się ze światem, to świat nie daje nam wygrać. Zawsze jesteśmy z tyłu szukając przyczyn swojej porażki. Tak oto dochodzimy do wniosku, że może lepiej nie biegać wcale, bo i tak nie uciekniemy a jedynie niepotrzebnie się zmęczymy. Sport to zdrowie? Gówno prawda! Olej sport i rusz na rekreację. To ona da ci dużo więcej przyjemności.

I to już chyba koniec na dzisiaj. Widzimy się w kolejnym wpisie na naszym znakomitym blogu.

No to z Blogiem kochani.
Niech was Blog prowadzi.


 

KONIEC WPISU o LODACH.

 


Wilchełm Wilcogórski

Wilchełm Wilcogórski

Palę faję za fają a wokół mnie się ruchają. Ups, co za obciach. ;) Wiem, że jestem orangutanem, ale dobrze mi z tym. Nie martw się nie jestem straszny. Lubię banany i świeże powietrze nie skażone przez ziejące spalinami potwory zwane samochodami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: