Australijska modelka ostrzega przed rakiem skóry – Oceana Stratchan po operacji.

Australijska modelka ostrzega przed rakiem skóry – Oceana Stratchan po operacji.

Oto tekst ku przestrodze w związku ze zbliżającym się latem. 25-letnia modelka kochająca słońce została poinformowana, aby nie martwić się niewinnie wyglądającym piegiem, który okazał się śmiertelnym czerniakiem – gdy udostępnia zdjęcia tego miejsca, aby ostrzec, że nikt nie jest bezpieczny przed rakiem skóry.

Młoda modelka, która spędziła cztery lata opalając się z olejkiem do opalania, powiedziała o swojej przerażającej męce, kiedy pozornie normalny pieg okazał się rakiem skóry.

Kiedy Oceana Strachan, która mieszka w Wollongong na południowym wybrzeżu Nowej Południowej Walii , po raz pierwszy zauważyła niewielki guzek na prawej goleni pod koniec 2019 roku, odgarnęła go jako pryszcz lub mieszek włosowy.

Guz nie był zabarwiony i nie wyglądał jak zwykły pieprzyk.

Sprawdził to lekarz, który zapewnił ją, że nie ma się czym martwić. Potem doszło do Covid-19 i kolejnych blokad, a pani Strachan nie była w stanie uzyskać kolejnego testu skórki przez miesiące.

Do marca 2021 roku 25-latka powiedziała Daily Mail Australia, że ​​zauważyła, że ​​kret ciemnieje i po nakłonieniu innego lekarza do wykonania biopsji spełniły się jej najgorsze obawy.

U pani Strachan zdiagnozowano czerniaka w stadium drugim, co oznacza, że ​​jej pieprzyk może rozprzestrzenić się na węzły chłonne i przekształcić się w zagrażającego życiu raka.

Kiedy lekarz wyjaśnił kroki, jakie należy podjąć, aby usunąć czerniaka, zaczęła się bać najgorszego i nie mogła powstrzymać łez.


♣ ●●●●● ♣

Na Skraju Marylin.

Marylin Monroe

Marylin Monroe Nago…

 

Za Encyklopedią PWN:

Skóra stanowi złożony narząd pełniący funkcję ochronną, biorący udział w oddychaniu, termoregulacji, wydalaniu (pot), gospodarce wodnej oraz wytwarzaniu ciał obronnych w organizmie; receptory (dotyku, ciepła, zimna, bólu) występujące w skórze dostarczają informacji o otoczeniu.

Zewnętrzną warstwę tworzy naskórek (podlegający nieustannej odnowie, wskutek czynności najgłębiej leżącej warstwy rozrodczej) oraz jego wytwory, jak: włosy, pióra, łuski. Pod naskórkiem leży skóra właściwa, zbudowana z tkanki łącznej zbitej (włóknistej); odznacza się dużą spoistością, elastycznością i mechaniczną odpornością, głównie dzięki tworzącym wiązki, sieci i sploty włóknom klejorodnym (kolagenowym) i sprężystym (elastycznym).

Górna warstwa skóry właściwej wytwarza brodawki wpuklone w naskórek; sieć jej kapilarów krwionośnych przyczynia się m.in. do odżywiania warstwy rozrodczej naskórka; zawiera (podobnie jak nabłonek) barwnik melaninę, decydujący o zabarwieniu skóry.

W skórze właściwej ssaków znajdują się gruczoły potowe, łojowe, korzenie włosów, a w naskórku ryb i płazów — gruczoły śluzowe. Najgłębszą warstwą skóry jest tkanka podskórna. Grubość naskórka i skóry właściwej u człowieka waha się od ok. 300 µm do ok. 4 mm. Budowa skóry i jej funkcja różnią się u poszczególnych gromad kręgowców, a także i w ich obrębie.


♣ ●●●●● ♣

Na Skraju Marylin.

Marylin Monroe

Marylin Monroe Nago…

 

Poniżej treść nie w temacie wpisu.

 

↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔

Moje własne słowa tu zacytowane:

Podsumowanie, które nie zawsze cieszy oczy wpływa pozytywnie na nasze spojrzenie na otaczający świat. Daj się ponieść Ziemi a dotrzyma ci kroku Stary Świat.

Tam gdzie drogi zapisane piaskiem powoli giną w mrokach dziejów, tam dzieją się rzeczy, co najmniej przedziwne.

Nie wszystkie drogi prowadzą do upatrzonego celu, ale nie każdy też o tym wie. A szkoda, bo powinien.

Moja strona, która opisuje, to co znajduje. Mam nadzieję, że i ty znalazłeś swoje własne szczęście…

Obecność obowiązkowa w razie potrzeby wskrzeszona przez znajomego rzeczy, który skrzeczy i skrzeczy po samą dal. Oto przesłanie z dalekiej Meredwy. Suń razem z nią i tu i tam.

● ● ● ● ● ● ●

Drogi, które prowadzą do celu wiją się wśród wzgórza wkraczając do kolejnych dolin pełnych niespodzianek. Widząc w świetle dnia wierzchołki gór majaczące w świetle słońca idziesz szukając kolejnej przygody. Wstąp do karczmy tuż obok i opowiedz mi swoją historię.

Czy wiesz, że:

Honor

1. «poczucie godności osobistej lub dobre imię»

2. «zaszczyt»

3. «karta do gry starsza od dziesiątki»

Jeśli wiesz, że popełniasz błędy skup się na wykonaniu zadania tak, aby potem powiedzieć „zrobiłem wszystko, ale i tak nie poszło jak po maśle”. Kiedyś będzie ci to zrozumiane. Bierz przykład z innych i oddaj się grze.

OCEANA STRATCHAN.

Oceana Stratchan

 

Tak prezentuje się 25-letnia modelka. Bardzo ładna i seksowna dziewczyna doświadczyła cierpienia.

BIEC.

1. «posuwać się tak szybko, aby nic po sobie nie zostawić»

2. «wyrywać przed siebie nie tak na opak»

3. «doprowadzać do ostrego wejścia bez kamuflażu.»

Gdy ścigamy się ze światem, to świat nie daje nam wygrać. Zawsze jesteśmy z tyłu szukając przyczyn swojej porażki. Tak oto dochodzimy do wniosku, że może lepiej nie biegać wcale, bo i tak nie uciekniemy a jedynie niepotrzebnie się zmęczymy. Sport to zdrowie? Gówno prawda! Olej sport i rusz na rekreację. To ona da ci dużo więcej przyjemności.

I to już chyba koniec na dzisiaj. Widzimy się w kolejnym wpisie na naszym znakomitym blogu.

No to z Blogiem kochani.
Niech was Blog prowadzi.


 

KONIEC WPISU.

 


Szymon Szympatyczny

Szymon Szympatyczny

Jestem Szymon taki Pan, który w życiu nie wszystko ma. Wiem, że jestem szympansem, ale co mi tam. Nie ma się czym przerażać. Wszyscy kiedyś byliście małpami. Nie trzeba się wstydzić swoich przodków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: