Miejski biegun ciepła czyli jedziemy karmić kaczki nad stawami.

Miejski biegun ciepła czyli jedziemy karmić kaczki nad stawami.

Wiele lat temu, gdy jeździłem na rowerze po mieście odkryłem pewne wyjątkowe miejsce. Było tojakoś tak we wrześniu. Jadę sobie po mieście i jak to we wrześniu ciepło to to nie jest. Chociaż słońce wyglądało niekiedy zza chmur było go za mało, aby ogrzać powietrze.

Z tego względu, gdy trafiłem na jedną z głównych tras wylotowych postanowiłem skręcić w boczną uliczkę. Zamierzałem zejść i przespacerować się.aby troszkę się ogrzać.

Jakież było moje zdziwienie, gdy okazało się, że na tej bocznej uliczce, którą tyle razy mijałem panują upały niczym w sierpniu. Szedłem w pełnym słońcu choć w innych miejscach był cień.

Temperatura jak na wrzesień bardzo wysoka. Nazwałem to miejsce miejski biegun ciepła. W następnym roku dla sprawdzenia pojawiałem się tam o różnych porach od wiosny aż do jesieni i za każdym razem to samo.

Gdy w innych miejscach był cień i zimno albo chłodno tam panowały zupełnie inne warunki klimatyczne. Dziwiło mnie, że wjeżdżam z chłodnego cienia nagle do słonecznej i ciepłej doliny.

Latem, gdy tam wjechałem poczułem powiew gorącego powietrza jakie panuje na południu Europy chociaż gdzie indziej aż tak gorąco nie było. Gdy wyjeżdżałem z tego miejsca, to rozpoznawałem granicę po lini zimna. Nagle pojawiało się chłodne powietrze oznaczające, że wyjeżdżam z tego ciepłego bieguna.

Nie zdradzę, gdzie to miejsce się znajduje. A dzisiejszy wpis poświęcam kaczkomatowi. Dwa tygodnie temu w niedzielę zrobiłem zdjęcie urządzeniu pod nazwą kaczkomat. Gdy dzisiaj rano pojawiłem się tam znowu zauważyłem kaczkę na stawie, która podpływa do brzegu. Gdy podszedłem bliżej przekonałem się, że podpływa dokaczkomatu a tam już czekają dwie inne kaczki.

Jak widzę kaczki już się nauczyły, że czeka tam na nie jedzenie.


♣ ●●●●● ♣

Na Skraju Stawu.

Kaczkomat

Kaczkomat w kwietniu…

 

Poniżej treść nie w temacie wpisu.

 

↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔

Moje własne słowa tutaj zacytowane:

▬ ▬ ▬ ▬ ▬

Szukając szczęścia w życiu popadamy w tarapaty a one ku naszemu zaskoczeniu prowadzą nas do wyjście z błędu.

Wszędzie, ale to wszędzie jest tak, że nasze powołanie skupia się tylko na naszej przyszłości.

Nie wszystkie drogi prowadzą do upatrzonego celu, ale nie każdy też o tym wie. A szkoda, bo powinien.

Jeśli czytasz, to wiedz, że mądrość zapisana na kartach ksiąg nie zawsze oddaje prawdziwe losy bohaterów. Niekiedy to my sami kształtujemy, co wydarzy się w powieści. Każdy z nas jest panem własnego losu, ale nie każdy swój los ma zapisany na kanwie dziejów.

Niepewność w krainie nazywanej Meredwa krąży od oczu do oczu i zwiastuje nadejście nowe przygody. Razem z nie zawsze prawdziwymi bohaterami udajesz się w drogę przez bagna i lasy. Wiesz, że każdy kogo spotkasz kłaniać ci się będzie w pas.

● ● ● ● ● ● ●

Powiem ci kim jesteś, gdy opowiesz mi o swoim losie. Nie interesuje mnie jak się nazywasz ani czy chcesz poznać prawdę. Moim powołaniem jest przywołać zdarzenia, które pozwolą na nowo określić nasze własne miejsce w Kosmosie.

Czy wiesz, że:

▲ Wszechświat czasami popełnia niewytłumaczalne błędy.
▲ Droga do gwiazdy prowadzi przez pył i mgłę.
▲ Każdy,kto raz spróbował lotu nigdy nim nie wzgardzi.

Brązowe Karły to:

Obiekty astronomiczne o masie na tyle małej (rzędu tysięcznych i setnych części masy Słońca), że w ich jądrach nie mogą rozwinąć się reakcje termojądrowe. Niektórzy badacze określają je mianem nieudanych gwiazd. Ich masa jest większa niż naszego Jowisza, który także jest czasami nazywany nieudaną gwiazdą. Do tej pory nie wiadomo czy brązowe karły podobnie jak gazowe olbrzymy typu Jowisz posiadają układy planetarne.

Jeśli wiesz, że popełniasz błędy skup się na wykonaniu zadania tak, aby potem powiedzieć „zrobiłem wszystko, ale i tak nie poszło jak po maśle”. Kiedyś będzie ci to zrozumiane. Bierz przykład z innych i oddaj się grze.

Naturalne Piękno.

Natura

 

BIEC.

1. «posuwać się tak szybko, aby nic po sobie nie zostawić»

2. «wyrywać przed siebie nie tak na opak»

3. «doprowadzać do ostrego wejścia bez kamuflażu.»

Gdy ścigamy się ze światem, to świat nie daje nam wygrać. Zawsze jesteśmy z tyłu szukając przyczyn swojej porażki. Tak oto dochodzimy do wniosku, że może lepiej nie biegać wcale, bo i tak nie uciekniemy a jedynie niepotrzebnie się zmęczymy. Sport to zdrowie? Gówno prawda! Olej sport i rusz na rekreację. To ona da ci dużo więcej przyjemności.

I to już chyba koniec na dzisiaj. Widzimy się w kolejnym wpisie na naszym znakomitym blogu.

No to z Blogiem kochani.
Niech was Blog prowadzi.


 

KONIEC WPISU.

 


Misiu Zdzisiu

Misiu Zdzisiu

Witam. Jestem Misiu taki Zdzisiu znam się z Wami nie od lat. Jestem z duchem za Pan Brat. Nie myślę długo, bo mi frugo sprzed nosa kolejny kwiat. Na Antarktydzie w zimnym niebycie swawolę sobie jakbym śnił.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: