Wulkany na Marsie – nowe fakty podane przez astronomów z NASA.

Wulkany na Marsie – nowe fakty podane przez astronomów z NASA.

Trochę się już gubię w danych podawanych przez astronomów dotyczących Marsa. Interesuję się tematem i czytam trochę, ale o wulkanach na Marsie nie słyszałem. Oczywiście wiem, że były, ale dawno temu, gdy planeta była jeszcze gorąca. Ogólne informacje podają, że działalność wulkaniczna szybko zanikła z powodu zbyt niskiej masy planety, która spowodowała jej szybkie wystygnięcie.

Satelitarne obserwacje Marsa wskazują na ślady wulkanicznej erupcji, która nastąpiła w ciągu ostatnich 50 tys. lat. Oznacza to m.in. możliwość istnienia pod powierzchnią warunków sprzyjających życiu.

Tutaj jednak zgłosiłbym uwagę, bo zdjęć takowych na własne oczy nie widziałem.

Zespół z University of Arizona donosi o odkryciu, które może mocno odmienić postrzeganie Czerwonej Planety. Jak tłumaczą, większość aktywności wulkanicznej na Marsie miała miejsce w czasie od 4 do 3 mld lat temu, z niewielkimi erupcjami w pojedynczych miejscach jeszcze 3 mln lat temu. Dzięki analizie zdjęć satelitarnych badacze – na równinie Elysium Planitia – odkryli nieznane wcześniej wulkaniczne osady, które rozpościerają się na obszarze o szerokości 13 km, otaczającym ponad 30-kilometrową szczelinę po lawową.

W okolicy (w rejonie Cerberus Fossae) wykryto dwa trzęsienia Marsa (odpowiednik trzęsienia ziemi), a ich analiza wskazuje, że mogły powstać w wyniku ruchów lawy głęboko pod powierzchnią. „Młody wiek tych osadów absolutnie wskazuje na możliwość, że na Marsie nadal może istnieć aktywność wulkaniczna i intrygujące jest to, że niedawne trzęsienia Marsa wykryte przez sondę InSight powstały na terenie Cerberus Fossae” – twierdzi dr Horvath.

Tylko jak wykryli te trzęsienia? Na Ziemi mamy sejsmografy a tam?


♣ ●●●●● ♣

Na Skraju Kelly.

Kelly Galagher

Naga Kelly Galagher…

 

Poniżej treść nie w temacie wpisu.

 

↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔

Moje własne słowa tutaj zacytowane:

▬ ▬ ▬ ▬ ▬

Szukając szczęścia w życiu popadamy w tarapaty a one ku naszemu zaskoczeniu prowadzą nas do wyjście z błędu.

Wszędzie, ale to wszędzie jest tak, że nasze powołanie skupia się tylko na naszej przyszłości.

Nie wszystkie drogi prowadzą do upatrzonego celu, ale nie każdy też o tym wie. A szkoda, bo powinien.

Jeśli czytasz, to wiedz, że mądrość zapisana na kartach ksiąg nie zawsze oddaje prawdziwe losy bohaterów. Niekiedy to my sami kształtujemy, co wydarzy się w powieści. Każdy z nas jest panem własnego losu, ale nie każdy swój los ma zapisany na kanwie dziejów.

Niepewność w krainie nazywanej Meredwa krąży od oczu do oczu i zwiastuje nadejście nowe przygody. Razem z nie zawsze prawdziwymi bohaterami udajesz się w drogę przez bagna i lasy. Wiesz, że każdy kogo spotkasz kłaniać ci się będzie w pas.

● ● ● ● ● ● ●

Powiem ci kim jesteś, gdy opowiesz mi o swoim losie. Nie interesuje mnie jak się nazywasz ani czy chcesz poznać prawdę. Moim powołaniem jest przywołać zdarzenia, które pozwolą na nowo określić nasze własne miejsce w Kosmosie.

Czy wiesz, że:

▲ Wszechświat czasami popełnia niewytłumaczalne błędy.
▲ Droga do gwiazdy prowadzi przez pył i mgłę.
▲ Każdy,kto raz spróbował lotu nigdy nim nie wzgardzi.

Brązowe Karły to:

Obiekty astronomiczne o masie na tyle małej (rzędu tysięcznych i setnych części masy Słońca), że w ich jądrach nie mogą rozwinąć się reakcje termojądrowe. Niektórzy badacze określają je mianem nieudanych gwiazd. Ich masa jest większa niż naszego Jowisza, który także jest czasami nazywany nieudaną gwiazdą. Do tej pory nie wiadomo czy brązowe karły podobnie jak gazowe olbrzymy typu Jowisz posiadają układy planetarne.

Jeśli wiesz, że popełniasz błędy skup się na wykonaniu zadania tak, aby potem powiedzieć „zrobiłem wszystko, ale i tak nie poszło jak po maśle”. Kiedyś będzie ci to zrozumiane. Bierz przykład z innych i oddaj się grze.

Naturalne Piękno.

Natura

 

BIEC.

1. «posuwać się tak szybko, aby nic po sobie nie zostawić»

2. «wyrywać przed siebie nie tak na opak»

3. «doprowadzać do ostrego wejścia bez kamuflażu.»

Gdy ścigamy się ze światem, to świat nie daje nam wygrać. Zawsze jesteśmy z tyłu szukając przyczyn swojej porażki. Tak oto dochodzimy do wniosku, że może lepiej nie biegać wcale, bo i tak nie uciekniemy a jedynie niepotrzebnie się zmęczymy. Sport to zdrowie? Gówno prawda! Olej sport i rusz na rekreację. To ona da ci dużo więcej przyjemności.

I to już chyba koniec na dzisiaj. Widzimy się w kolejnym wpisie na naszym znakomitym blogu.

No to z Blogiem kochani.
Niech was Blog prowadzi.


 

KONIEC WPISU.

 


Szymon Szympatyczny

Szymon Szympatyczny

Jestem Szymon taki Pan, który w życiu nie wszystko ma. Wiem, że jestem szympansem, ale co mi tam. Nie ma się czym przerażać. Wszyscy kiedyś byliście małpami. Nie trzeba się wstydzić swoich przodków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: