Chiny potwierdzają nowe przypadki koronawirusa, w Polsce bez zmian.

Chiny potwierdzają nowe przypadki koronawirusa, w Polsce bez zmian.

Ostatnio czytałem, że władze w Pekinie zamierzają podzielić Mount Everest – najwyższą górę świata – aby jak zaznaczono chronić lepiej kraj przed pandemią koronawirusa. Dzisiaj natomiast pojawiają się informacje o powrocie choroby do Chin. A ponoć kraj ten zlikwidował zagrożenie na dobre.

Władze Chin kontynentalnych zgłosiły w piątek nowe przypadki Covid-19, w których do zakażenia doszło na terenie kraju. To pierwsze lokalne infekcje od ponad trzech tygodni w Chinach, gdzie pandemia pozostaje zasadniczo pod kontrolą od wielu miesięcy.

Według oficjalnej agencji prasowej Xinhua jeden z zakażonych przybył w maju do Anhui z portowego miasta Dalian w graniczącej z Koreą Północną chińskiej prowincji Liaoning. Drugi zakażony miał wejść z pierwszym w kontakt podczas szkolenia w Anhui.

Wygląda na to, że Korea Północna może zmagać się z pandemią i to ona jest źródłem infekcji.

Nowe przypadki to pierwsze lokalne infekcje odnotowane w Chinach kontynentalnych od 20 kwietnia, gdy koronawirus pojawił się w prowincji Junnan na południowym zachodzie ChRL, w mieście położonym przy granicy z Birmą.

U nas te trzy przypadki nie robią wrażenia. Mamy tysiąc razy więcej zachorowań i jest dobrze.

W środę Ministerstwo Zdrowia informowało o 4255 przypadkach infekcji i o śmierci 343 zarażonych osób. W czwartek było to 3730 zakażeń oraz 254 zgony. Piątkowe dane resortu zdrowia mówią o 3288 nowych przypadkach zakażeń. W ostatnich godzinach z powodu COVID-19 zmarło 80 osób, a kolejnych 209 ofiar śmiertelnych miało choroby współistniejąca. W sumie to 289 zgonów.

Tym samym wskaźnik zakażonych koronawirusem w Polsce wzrósł do 2 849 014. Od początku epidemii w naszym kraju zmarło 71 311 osób.


♣ ●●●●● ♣

Na Skraju Chin.

Chinka w szortach

Chinka w szortach…

 

Poniżej treść nie w temacie wpisu.

 

↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔

Moje własne słowa tutaj zacytowane:

▬ ▬ ▬ ▬ ▬

Szukając szczęścia w życiu popadamy w tarapaty a one ku naszemu zaskoczeniu prowadzą nas do wyjście z błędu.

Wszędzie, ale to wszędzie jest tak, że nasze powołanie skupia się tylko na naszej przyszłości.

Nie wszystkie drogi prowadzą do upatrzonego celu, ale nie każdy też o tym wie. A szkoda, bo powinien.

Jeśli czytasz, to wiedz, że mądrość zapisana na kartach ksiąg nie zawsze oddaje prawdziwe losy bohaterów. Niekiedy to my sami kształtujemy, co wydarzy się w powieści. Każdy z nas jest panem własnego losu, ale nie każdy swój los ma zapisany na kanwie dziejów.

Niepewność w krainie nazywanej Meredwa krąży od oczu do oczu i zwiastuje nadejście nowe przygody. Razem z nie zawsze prawdziwymi bohaterami udajesz się w drogę przez bagna i lasy. Wiesz, że każdy kogo spotkasz kłaniać ci się będzie w pas.

● ● ● ● ● ● ●

Powiem ci kim jesteś, gdy opowiesz mi o swoim losie. Nie interesuje mnie jak się nazywasz ani czy chcesz poznać prawdę. Moim powołaniem jest przywołać zdarzenia, które pozwolą na nowo określić nasze własne miejsce w Kosmosie.

Czy wiesz, że:

▲ Wszechświat czasami popełnia niewytłumaczalne błędy.
▲ Droga do gwiazdy prowadzi przez pył i mgłę.
▲ Każdy,kto raz spróbował lotu nigdy nim nie wzgardzi.

Brązowe Karły to:

Obiekty astronomiczne o masie na tyle małej (rzędu tysięcznych i setnych części masy Słońca), że w ich jądrach nie mogą rozwinąć się reakcje termojądrowe. Niektórzy badacze określają je mianem nieudanych gwiazd. Ich masa jest większa niż naszego Jowisza, który także jest czasami nazywany nieudaną gwiazdą. Do tej pory nie wiadomo czy brązowe karły podobnie jak gazowe olbrzymy typu Jowisz posiadają układy planetarne.

Jeśli wiesz, że popełniasz błędy skup się na wykonaniu zadania tak, aby potem powiedzieć „zrobiłem wszystko, ale i tak nie poszło jak po maśle”. Kiedyś będzie ci to zrozumiane. Bierz przykład z innych i oddaj się grze.

Naturalne Piękno.

Natura

 

BIEC.

1. «posuwać się tak szybko, aby nic po sobie nie zostawić»

2. «wyrywać przed siebie nie tak na opak»

3. «doprowadzać do ostrego wejścia bez kamuflażu.»

Gdy ścigamy się ze światem, to świat nie daje nam wygrać. Zawsze jesteśmy z tyłu szukając przyczyn swojej porażki. Tak oto dochodzimy do wniosku, że może lepiej nie biegać wcale, bo i tak nie uciekniemy a jedynie niepotrzebnie się zmęczymy. Sport to zdrowie? Gówno prawda! Olej sport i rusz na rekreację. To ona da ci dużo więcej przyjemności.

I to już chyba koniec na dzisiaj. Widzimy się w kolejnym wpisie na naszym znakomitym blogu.

No to z Blogiem kochani.
Niech was Blog prowadzi.


 

KONIEC WPISU.

 


Dziad Ibaba

Dziad Ibaba

Jestem Dziad, który lubi baby. Mam haka na lizaka. Widzę to czego inni nie dostrzegają. Wiem, że Lwów to polskie miasto. I wiem, że mam ochotę na pieszczotę. Prawda, że mam słodki pyszczek? Kto nie lubi kotów? A czemu kot? Bo jak to się rzekło mówić: "Pierwsze koty za płoty". Ot cała przyczyna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: