Rosnąca produkcja przemysłowa zagrożeniem dla zdrowia i jakości życia.

Rosnąca produkcja przemysłowa zagrożeniem dla zdrowia i jakości życia.

Zacznę od zacytowania wczorajszej informacji „Tempo rozwoju polskiej gospodarki gwałtownie przyspiesza, ten rok zakończymy z co najmniej 4-procentowym wzrostem PKB – powiedział w środę wicepremier, szef MRPiT Jarosław Gowin. Poinformował też, że w resorcie trwają prace nad przygotowaniem spójnej polityki eksportowej.” To zdanie jest ważnym przyczynkiem do dyskusji.

No właśnie, co się kryje za tym 4%?

Oczywiście większa produkcja przemysłowa i co ważne coraz więcej śmieci, z którymi nikt za bardzo nie wie, co zrobić. Produkujemy coraz więcej samochodów tylko po co? Czy jest mi od tego lepiej? Nie, nie czuję się lepiej, że ludzie kupują coraz więcej aut. Mojej jakości życia, to nie poprawia.

A jak się bronić?

Nie ma jak. Można produkować coraz więcej samochodów ponieważ dzięki temu rosną wskaźniki gospodarcze a na tym najbardziej zależy rządowi. Liczą się tylko pieniądze. Tymczasem pojazdy mechaniczne dla mnie mieszkańca miasta, to największe zagrożenie dla mojego bezpieczeństwa.

Nie chcę samochodów. Gdybym mógł, to bym zbombardował fabryki i byłoby po krzyku. Tyle tylko, że gdybym ja coś zbombardował albo zburzył, to ludzie by odbudowali. I tak dajmy na to zburzę fabrykę, gdzie produkuje się milion samochodów rocznie a ludzie odbudują ją i nowa fabryka będzie produkować dwa miliony aut, tak po złości, by mi pokazać,kto tutaj rządzi.

A kto rządzi?

Miliarderzy i ich pieniądze oraz politycy złaknieni pieniędzy, bo po to się pchają do polityki, aby robić kabzę czy to bezpośrednio czy to poprzez członków swojej rodziny. To się nazywa nepotyzm.

Nepotyzm [łac. nepos ‘wnuk’, ‘bratanek’, ‘siostrzeniec’], faworyzowanie przez wysoko postawione osoby urzędowe i wpływowe swych krewnych przy nadawaniu godności i obsadzaniu atrakcyjnych stanowisk.

pierwotnie — w czasach średniowiecza i odrodzenia — uprzywilejowanie przez papieży swych krewnych (nepotów).

„Nasze prognozy są umiarkowanie optymistyczne, tzn. uda się nam zahamować tempo spadku, mimo że cały I kwartał to był czas ogromnego nasilenia trzeciej fali pandemii” – powiedział Gowin. Jak podkreślił, prognozowany spadek PKB w I kw. 2021 r. to 1,5 proc. wobec 2,7 proc. spadku w IV kw. 2020 r. Ocenił, że „to koniec złych danych, bo tempo rozwoju polskiej gospodarki gwałtownie przyspiesza”.

A czemu przyspiesza?

Bo Niemcy traktują Polskę jako swoje ziemie przemysłowe. To niemiecki kapitał napędza polską gospodarkę. Produkujemy coraz więcej dzięki niemieckim firmom jak Opel czy Volkswagen. Nie czuję się z tego powodu zadowolony i szczęśliwy.

DOBROBYT.

Natura

 

Potwory w czułości pieszczot.

♣ BIEC DONIKĄD.

1. «posuwać się tak szybko, aby nic po sobie nie zostawić»

2. «wyrywać przed siebie nie tak na opak»

3. «doprowadzać do ostrego wejścia bez kamuflażu.»

♪ Wsłuchując się w tętno przyrody przez chwilę przemyka mi przez myśl wizja swobodnej eskalacji natury, która nadaje sens naszemu życiu. Wtopieni w przyrodę radośnie unosimy ręce do góry krzycząc ze szczęścia słowo biegnące powoli.

Gdy ścigamy się ze światem, to świat nie daje nam wygrać. Zawsze jesteśmy z tyłu szukając przyczyn swojej porażki. Tak oto dochodzimy do wniosku, że może lepiej nie biegać wcale, bo i tak nie uciekniemy a jedynie niepotrzebnie się zmęczymy. Sport to zdrowie? Gówno prawda! Olej sport i rusz na rekreację. To ona da ci dużo więcej przyjemności.

I to już chyba koniec na dzisiaj. Widzimy się w kolejnym wpisie na naszym znakomitym blogu.

No to z Blogiem kochani.
Niech was Blog prowadzi.


 

KONIEC WPISU.

 


Szymon Szympatyczny

Szymon Szympatyczny

Jestem Szymon taki Pan, który w życiu nie wszystko ma. Wiem, że jestem szympansem, ale co mi tam. Nie ma się czym przerażać. Wszyscy kiedyś byliście małpami. Nie trzeba się wstydzić swoich przodków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: