Aktorka Natalie Portman w zewnętrznej windzie na wysokości 370 metrów.

Aktorka Natalie Portman w zewnętrznej windzie na wysokości 370 metrów.

Minęło już prawie 20 lat od słynnego ataku na WTC dokonanego przez bojowników islamskich. Na miejsce zburzonych wież, które można było podziwiać w serialu „Przyjaciele” powstał nowy budynek jeszcze bardziej okazalszy niż poprzedni. Po pandemii koronawirusa przyszedł czas na nowe propozycje wypoczynku.

Drapacze chmur stanowią wizytówkę Nowego Jorku. Ze szczytów niektórych z nich można podziwiać niezwykłą panoramę miasta. Już od października śmiałkowie będą mogli wznieść się po ścianie jednego z nich, biurowca One Vanderbilt. Umieszczona na zewnątrz budynku przeszklona winda Ascent zawiezie tych najbardziej odważnych na wysokość 369 metrów.

Technologia wciąż idzie naprzód i już niedługo będziemy podziwiać pierwszy wieżowiec o rekordowej wysokości 1000 metrów.

77- piętrowy biurowiec One Vanderbilt mierzy 427 metrów wysokości i jest czwartym, co do wysokości budynkiem w Nowym Jorku, który został oddany do użytku we wrześniu ubiegłego roku. Jednak poza przestrzenią biurową to miejsce będzie również niezwykłą atrakcją turystyczną.

Inżynierowie przygotowali niespodziankę, którą jest rozrywkowa przestrzeń o nazwie Summit One Vanderbilt, która będzie zajmować 57, 58 i 59 piętro budynku i od 21 października będzie jedną z większych atrakcji dla odwiedzających Nowy Jork.

Z pewnością do najbardziej widowiskowych miejsc należeć będzie taras widokowy, z którego można podziwiać panoramę miasta. Ale inżynierowie pomyśleli także o atrakcjach dla gości o stalowych nerwach. Jedną z nich jest możliwość przejażdżki przeszkloną windą Ascent, która wznosi się na zewnątrz budynku, zawożąc gości na wysokość 369 metrów.

Kolejną atrakcją są, również w całości przeszklone, wystające z budynku przeszklone boksy – Levitation, zawieszone na wysokości 324 metrów nad Madison Avenue. Zatem jeśli widok z tarasu nie będzie tym, który odwiedzających przyprawi o szybsze bicie serca – te dwa doświadczenia dające wrażenie unoszenia się nad Wielkim Jabłkiem z pewnością takie doznania zapewnią.


♣ ●●●●● ♣

Na Skraju Sydney.

Natalie Portman

Natalie Portman na ulicy w Sydney…

 

Poniżej treść nie w temacie wpisu.

 

↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔

Moje własne słowa tutaj zacytowane:

▬ ▬ ▬ ▬ ▬

Szukając szczęścia w życiu popadamy w tarapaty a one ku naszemu zaskoczeniu prowadzą nas do wyjście z błędu.

Wszędzie, ale to wszędzie jest tak, że nasze powołanie skupia się tylko na naszej przyszłości.

Nie wszystkie drogi prowadzą do upatrzonego celu, ale nie każdy też o tym wie. A szkoda, bo powinien.

Jeśli czytasz, to wiedz, że mądrość zapisana na kartach ksiąg nie zawsze oddaje prawdziwe losy bohaterów. Niekiedy to my sami kształtujemy, co wydarzy się w powieści. Każdy z nas jest panem własnego losu, ale nie każdy swój los ma zapisany na kanwie dziejów.

Niepewność w krainie nazywanej Meredwa krąży od oczu do oczu i zwiastuje nadejście nowe przygody. Razem z nie zawsze prawdziwymi bohaterami udajesz się w drogę przez bagna i lasy. Wiesz, że każdy kogo spotkasz kłaniać ci się będzie w pas.

● ● ● ● ● ● ●

Powiem ci kim jesteś, gdy opowiesz mi o swoim losie. Nie interesuje mnie jak się nazywasz ani czy chcesz poznać prawdę. Moim powołaniem jest przywołać zdarzenia, które pozwolą na nowo określić nasze własne miejsce w Kosmosie.

Czy wiesz, że:

▲ Wszechświat czasami popełnia niewytłumaczalne błędy.
▲ Droga do gwiazdy prowadzi przez pył i mgłę.
▲ Każdy,kto raz spróbował lotu nigdy nim nie wzgardzi.

Brązowe Karły to:

Obiekty astronomiczne o masie na tyle małej (rzędu tysięcznych i setnych części masy Słońca), że w ich jądrach nie mogą rozwinąć się reakcje termojądrowe. Niektórzy badacze określają je mianem nieudanych gwiazd. Ich masa jest większa niż naszego Jowisza, który także jest czasami nazywany nieudaną gwiazdą. Do tej pory nie wiadomo czy brązowe karły podobnie jak gazowe olbrzymy typu Jowisz posiadają układy planetarne.

Jeśli wiesz, że popełniasz błędy skup się na wykonaniu zadania tak, aby potem powiedzieć „zrobiłem wszystko, ale i tak nie poszło jak po maśle”. Kiedyś będzie ci to zrozumiane. Bierz przykład z innych i oddaj się grze.

Naturalne Piękno.

Natura

 

BIEC.

1. «posuwać się tak szybko, aby nic po sobie nie zostawić»

2. «wyrywać przed siebie nie tak na opak»

3. «doprowadzać do ostrego wejścia bez kamuflażu.»

Gdy ścigamy się ze światem, to świat nie daje nam wygrać. Zawsze jesteśmy z tyłu szukając przyczyn swojej porażki. Tak oto dochodzimy do wniosku, że może lepiej nie biegać wcale, bo i tak nie uciekniemy a jedynie niepotrzebnie się zmęczymy. Sport to zdrowie? Gówno prawda! Olej sport i rusz na rekreację. To ona da ci dużo więcej przyjemności.

I to już chyba koniec na dzisiaj. Widzimy się w kolejnym wpisie na naszym znakomitym blogu.

No to z Blogiem kochani.
Niech was Blog prowadzi.


 

KONIEC WPISU.

 


Szymon Szympatyczny

Szymon Szympatyczny

Jestem Szymon taki Pan, który w życiu nie wszystko ma. Wiem, że jestem szympansem, ale co mi tam. Nie ma się czym przerażać. Wszyscy kiedyś byliście małpami. Nie trzeba się wstydzić swoich przodków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: