Hulajnogi elektryczne (nie) dla każdego, nowe przepisy od 20 maja 2021 roku.

Hulajnogi elektryczne (nie) dla każdego, nowe przepisy od 20 maja 2021 roku.

Od 20 maa 2021 roku wchodzą w Polsce nowe przepisy ruchu drogowego dotyczące między innymi hulajnóg elektrycznych Nadszedł czas, gdy rząd zauważył, że w naszym kraju przybywa lawinowo użytkowników tych nowych elektromobilnych pojazdów. Chociaż w Łodzi nie ma na razie roweru miejskiego to z powodzeniem zastąpiły go firmy oferujące wypożyczanie na minuty hulajnóg elektrycznych.

Nowe przepisy wchodzą w życie 20 maja

Pojawiają się nowe kategoria uczestników ruchu: to osoby korzystające z Urządzeń Wspomagania Ruchu (UWR), 

UTO (Urządzeń Transportu Osobistego) oraz hulajnóg elektrycznych,
które ostatecznie stanowią odrębny rodzaj pojazdu. Inne małe pojazdy silnikowe zaliczone zostały do Urządzeń Transportu Osobistego (UTO). Nowe przepisy będą przyczyną wzmożonego tłoku na drogach dla rowerów,
z których legalnie będą korzystać nowi uczestnicy ruchu. Kierowcy będą musieli wzmóc uwagę zwłaszcza na przejazdach dla rowerzystów
i w strefach zamieszkania, ale też podczas manewrów w mieście.

Co do zasady hulajnogą elektryczną mogą jeździć osoby, które udowodniły podstawową znajomość przepisów ruchu drogowego: posiadacze karty rowerowej oraz prawa jazdy kat. AM, A1, B1 oraz T, co jednocześnie ogranicza grupę legalnych użytkowników hulajnóg elektrycznych do osób, które mają co najmniej 10 lat. Osoby, które ukończyły 18 lat, podobnie jak w przypadku rowerów, mogą korzystać z hulajnogi elektrycznej bez uprawnień.

Czy to usprawni ruch w mieście?

Mam nadzieję, bo hulajnogi parkują jak popadnie i trzeba bardzo uważać, aby się nie natknąć na zawalidrogę i to na chodniku.


♣ ●●●●● ♣

Na Skraju.

Victoria Harvey

Victoria Harvey na hulajnodze w Miami…

 

Poniżej treść nie w temacie wpisu.

 

↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔

Moje własne słowa tutaj zacytowane:

▬ ▬ ▬ ▬ ▬

Szukając szczęścia w życiu popadamy w tarapaty a one ku naszemu zaskoczeniu prowadzą nas do wyjście z błędu.

Wszędzie, ale to wszędzie jest tak, że nasze powołanie skupia się tylko na naszej przyszłości.

Nie wszystkie drogi prowadzą do upatrzonego celu, ale nie każdy też o tym wie. A szkoda, bo powinien.

Jeśli czytasz, to wiedz, że mądrość zapisana na kartach ksiąg nie zawsze oddaje prawdziwe losy bohaterów. Niekiedy to my sami kształtujemy, co wydarzy się w powieści. Każdy z nas jest panem własnego losu, ale nie każdy swój los ma zapisany na kanwie dziejów.

Niepewność w krainie nazywanej Meredwa krąży od oczu do oczu i zwiastuje nadejście nowe przygody. Razem z nie zawsze prawdziwymi bohaterami udajesz się w drogę przez bagna i lasy. Wiesz, że każdy kogo spotkasz kłaniać ci się będzie w pas.

● ● ● ● ● ● ●

Powiem ci kim jesteś, gdy opowiesz mi o swoim losie. Nie interesuje mnie jak się nazywasz ani czy chcesz poznać prawdę. Moim powołaniem jest przywołać zdarzenia, które pozwolą na nowo określić nasze własne miejsce w Kosmosie.

Czy wiesz, że:

▲ Wszechświat czasami popełnia niewytłumaczalne błędy.
▲ Droga do gwiazdy prowadzi przez pył i mgłę.
▲ Każdy,kto raz spróbował lotu nigdy nim nie wzgardzi.

Brązowe Karły to:

Obiekty astronomiczne o masie na tyle małej (rzędu tysięcznych i setnych części masy Słońca), że w ich jądrach nie mogą rozwinąć się reakcje termojądrowe. Niektórzy badacze określają je mianem nieudanych gwiazd. Ich masa jest większa niż naszego Jowisza, który także jest czasami nazywany nieudaną gwiazdą. Do tej pory nie wiadomo czy brązowe karły podobnie jak gazowe olbrzymy typu Jowisz posiadają układy planetarne.

Jeśli wiesz, że popełniasz błędy skup się na wykonaniu zadania tak, aby potem powiedzieć „zrobiłem wszystko, ale i tak nie poszło jak po maśle”. Kiedyś będzie ci to zrozumiane. Bierz przykład z innych i oddaj się grze.

Naturalne Piękno.

Natura Lasu

 

BIEC PRZED SIEBIE.

1. «posuwać się tak szybko, aby nic po sobie nie zostawić»

2. «wyrywać przed siebie nie tak na opak»

3. «doprowadzać do ostrego wejścia bez kamuflażu.»

Gdy ścigamy się ze światem, to świat nie daje nam wygrać. Zawsze jesteśmy z tyłu szukając przyczyn swojej porażki. Tak oto dochodzimy do wniosku, że może lepiej nie biegać wcale, bo i tak nie uciekniemy a jedynie niepotrzebnie się zmęczymy. Sport to zdrowie? Gówno prawda! Olej sport i rusz na rekreację. To ona da ci dużo więcej przyjemności.

I to już chyba koniec na dzisiaj. Widzimy się w kolejnym wpisie na naszym znakomitym blogu.

No to z Blogiem kochani.
Niech was Blog prowadzi.


 

KONIEC WPISU.

 


Dziad Ibaba

Dziad Ibaba

Jestem Dziad, który lubi baby. Mam haka na lizaka. Widzę to czego inni nie dostrzegają. Wiem, że Lwów to polskie miasto. I wiem, że mam ochotę na pieszczotę. Prawda, że mam słodki pyszczek? Kto nie lubi kotów? A czemu kot? Bo jak to się rzekło mówić: "Pierwsze koty za płoty". Ot cała przyczyna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: