Rządowy Nowy Ład w rekordowej cenie 163 złotych za kilogram czereśni.

Rządowy Nowy Ład w rekordowej cenie 163 złotych za kilogram czereśni.

Rząd chwali się nowym programem pod nazwą Nowy Ład. Wszystko niby pięknie brzmi, ale… nie wszystko złoto, co się świeci. W zeszłym roku, gdy zobaczyłem na rynku czereśnie w cenie 60 złotych za kilogram, to się za głowę złapałem. Widać nie potrzebnie. Dzisiaj czytam w Super Expressie, że na Dolnym Śląsku sprzedają czereśnie w cenie 163 złotych za kilogram.

Nie wiem jak innych, ale mnie chyba nie stać na takie luksusy.

A jaką mamy inflację?

Bankier.pl podaje:

„W kwietniu inflacja w Polsce wyniosła ponad 4 proc. Inflację windują m.in. rosnące ceny paliw, użytkowania mieszkania oraz usług. Niestety, przed nami dalszy wzrost inflacji.

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w kwietniu 2021 r. w porównaniu z analogicznym miesiącem ubiegłego roku wzrosły 4,3 proc. – wynika z komunikatu Głównego Urzędu Statystycznego.

Wynik ten jest wyraźnie wyższy niż w marcu (3,2 proc.) i lutym (2,4 proc.) oraz jest zgodny z oczekiwaniami analityków (4,3 proc.), którzy bazowali na wstępnych danych GUS-u opublikowanych dwa tygodnie temu. Względem poprzedniego miesiąca koszyk dóbr konsumpcyjnych podrożał o 0,8 proc.

Zaprezentowane dziś przez GUS dane wskazują, że w ubiegłym miesiącu inflacja w Polsce była najwyższa od marca 2020 r. (4,6 proc.). Przed pandemiczny szczyt inflacji zanotowaliśmy w lutym 2020 r. – rezultat 4,7 proc. był wówczas najwyższy od 2011 r.”

Mam wrażenie, że rzeczywista stopa inflacji jest jednak dużo większa niż ta podawana przez GUS. Coraz częściej chodzę na rynek tylko po to, aby sobie pooglądać owoce i warzywa. Rynek stał się dla mnie swoistym muzeum towarów luksusowych.


♣ ●●●●● ♣

Po samo Miami.

Lisa Opie

Luksusy wypoczynku w Miami z Lisa Opie…

 

Oto treść nie w temacie, ale z morałem.

 

↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔

Moje własne słowa tu zacytowane:

Podsumowanie, które nie zawsze cieszy oczy wpływa pozytywnie na nasze spojrzenie na otaczający świat. Daj się ponieść Ziemi a dotrzyma ci kroku Stary Świat.

Tam gdzie zawsze marzenia pozytywnie wpływają na nasz los tam kraina zwana Meredwą otwiera swoje podwoje. Wejdź i wsłuchaj się w głos takich jak Ty.

Nie wszystkie drogi prowadzą do upatrzonego celu, ale nie każdy też o tym wie. A szkoda, bo powinien.

Moja strona, która opisuje, to co znajduje. Mam nadzieję, że i ty znalazłeś swoje własne szczęście…

Obecność obowiązkowa w razie potrzeby wskrzeszona przez znajomego rzeczy, który skrzeczy i skrzeczy po samą dal. Oto przesłanie z dalekiej Meredwy. Suń razem z nią i tu i tam.

● ● ● ● ● ● ●

Wędrowcze! Przemyśl wszystkie argumenty za i przeciw, aby pozory nie pokonały cię w pół drogi. Smak gonitwy nie jest tak marny jak stanięcie w miejscu pośród głuszy wszelakiego dostojeństwa. Wola jest tak silna jak moc zmieniania rzeczywistości. Zobaczyć pierwszy i rzec do towarzyszy niedoli. że to finał jest naszym wspólnym przeznaczeniem. Oto nasze drogi.

Czy wiesz, że:

Honor

1. «poczucie godności osobistej lub dobre imię»

2. «zaszczyt»

3. «karta do gry starsza od dziesiątki»

Jeśli wiesz, że popełniasz błędy skup się na wykonaniu zadania tak, aby potem powiedzieć „zrobiłem wszystko, ale i tak nie poszło jak po maśle”. Kiedyś będzie ci to zrozumiane. Bierz przykład z innych i oddaj się grze.

DOBROBYT.

Natura

 

Potwory w czułości pieszczot.

♣ BIEC DONIKĄD.

1. «posuwać się tak szybko, aby nic po sobie nie zostawić»

2. «wyrywać przed siebie nie tak na opak»

3. «doprowadzać do ostrego wejścia bez kamuflażu.»

♪ Wsłuchując się w tętno przyrody przez chwilę przemyka mi przez myśl wizja swobodnej eskalacji natury, która nadaje sens naszemu życiu. Wtopieni w przyrodę radośnie unosimy ręce do góry krzycząc ze szczęścia słowo biegnące powoli.

Gdy ścigamy się ze światem, to świat nie daje nam wygrać. Zawsze jesteśmy z tyłu szukając przyczyn swojej porażki. Tak oto dochodzimy do wniosku, że może lepiej nie biegać wcale, bo i tak nie uciekniemy a jedynie niepotrzebnie się zmęczymy. Sport to zdrowie? Gówno prawda! Olej sport i rusz na rekreację. To ona da ci dużo więcej przyjemności.

I to już chyba koniec na dzisiaj. Widzimy się w kolejnym wpisie na naszym znakomitym blogu.

No to z Blogiem kochani.
Niech was Blog prowadzi.


 

KONIEC WPISU.

 


Wilchełm Wilcogórski

Wilchełm Wilcogórski

Palę faję za fają a wokół mnie się ruchają. Ups, co za obciach. ;) Wiem, że jestem orangutanem, ale dobrze mi z tym. Nie martw się nie jestem straszny. Lubię banany i świeże powietrze nie skażone przez ziejące spalinami potwory zwane samochodami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: