Egzamin ósmoklasisty z matematyki w 2021 roku, pierwsze podejście.
17.06.2020 POZNAN WW EGZAMIN OSMOKLASISTY SP11. GLOS WIELKOPOLSKI. FOT. WALDEMAR WYLEGALSKI/POLSKA PRESS

Egzamin ósmoklasisty z matematyki w 2021 roku, pierwsze podejście.

W środę w całym kraju rozpoczął się egzamin ósmoklasisty z matematyki. Na ulicach nie było widać zbyt wielu młodych osób udających się do szkoły. Wczorajszy egzamin z języka polskiego podobno był bardzo trudny i przyniósł uczniom rozczarowanie. Nie spodziewano się „Pana Tadeusza” choć był na egzaminie próbnym.

Dla ponad 360 tys. uczniów VIII klas szkół podstawowych w środę o godzinie 9 rozpoczął się pisemny egzamin z matematyki – druga część egzaminu ósmoklasistów. We wtorek uczniowie pisali egzamin z języka polskiego, w czwartek będą pisać egzamin z języka obcego.

Podstawowe pytanie jakie się pojawia, to takie czy ten egzamin rzeczywiście jest komuś potrzebny.

Egzamin odbywa się w reżimie sanitarnym. Na teren szkoły mogą wejść wyłącznie osoby z zakrytymi ustami i nosem. Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły, z wyjątkiem sal egzaminacyjnych po zajęciu miejsc. Ławki w salach muszą być tak ustawione, aby między uczniami zachowany był co najmniej półtorametrowy odstęp w każdym kierunku.

„Jest spokojnie, nie mamy informacji, żeby gdzieś przeprowadzenie egzaminu było zagrożone” – powiedział PAP w środę przed rozpoczęciem egzaminu ósmoklasisty dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik. Wszyscy jesteśmy głęboko podekscytowani i pełni wiary w powodzenie – dodał.

Egzamin z matematyki potrwa 100 minut. Dla uczniów, którym przysługuje dostosowanie warunków przeprowadzania egzaminu, np. dla uczniów z dysleksją, może być przedłużony do 150 minut.

Prace ósmoklasistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki przysłane do szkół przez okręgowe komisje egzaminacyjne. Ogólnopolskie wyniki egzaminu ósmoklasisty będą ogłoszone 2 lipca. Tego samego dnia swoje wyniki poznają uczniowie. Zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty uczniowie otrzymają 9 lipca.

Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Jeśli uczeń z powodów zdrowotnych lub losowych nie może przystąpić do egzaminu we wtorek, środę i czwartek, to będzie go pisał w drugim terminie – 16-18 czerwca.

W wakacje nerwówka czy dostało się do wybranej szkoły średniej. Zastanawiam się czy takie testy mają rację bytu. Podejrzewam, że niewiele wnoszą dobrego do ogólnego stanu polskiej edukacji. To takie zawracanie głowy, z którego nie ma wielkiego pożytku.

Wilchełm Wilcogórski

Wilchełm Wilcogórski

Palę faję za fają a wokół mnie się ruchają. Ups, co za obciach. ;) Wiem, że jestem orangutanem, ale dobrze mi z tym. Nie martw się nie jestem straszny. Lubię banany i świeże powietrze nie skażone przez ziejące spalinami potwory zwane samochodami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: