Ciąg dalszy cyrku na Białorusi, adwokat Romana Protasiewicza w roli głównej.

Ciąg dalszy cyrku na Białorusi, adwokat Romana Protasiewicza w roli głównej.

Trwa cyrk związany z przejęciem samolotu linii Ryanair, którego dopuściły się władze Białorusi. Dzisiaj można przeczytać kolejne niezwykłe wiadomości z tamtej strony granicy.

Obrończyni Inesa Alenska została pisemnie zobowiązana do nieujawniania informacji o przebiegu dochodzenia i o swoim kliencie. Prawniczka nie może poinformować, gdzie znajduje się Pratasiewicz ani jaki jest jego status.

Wcześniej władze informowały, że Pratasiewicz jest w mińskim areszcie nr 1, media podały zaś, że Sapiega znajduje się w areszcie KGB (Komitetu Bezpieczeństwa Państwowego).

Adwokat Sapiegi, która jest obywatelką Rosji, poinformował media, że w podjęta w czwartek próba spotkania z klientką znowu zakończyła się niepowodzeniem. Oficjalnie – z powodu „braku wolnych pomieszczeń do spotkań z adwokatami”.

O godz. 11.30 czasu polskiego w Mińsku sąd ma rozpatrzeć skargę obrońcy na zatrzymanie Sapiegi. Grożą jej zarzuty z trzech artykułów karnych – dotyczących masowych zamieszek, organizacji działań naruszających porządek publiczny i podżegania do nienawiści. Informowano, że z Sapiegą spotkał się już raz rosyjski konsul.

Państwa zachodnie są przekonane, że władze Białorusi wymusiły lądowanie samolotu groźbami i poderwaniem myśliwca. Działania Białorusi potępiło wiele rządów, w tym Polska, zarzucając władzom w Mińsku złamanie prawa międzynarodowego, piractwo, „terroryzm państwowy” i „porwanie samolotu”, domagały się też wyjaśnienia okoliczności tego zdarzenia i zdecydowanej reakcji społeczności międzynarodowej.

DOBROBYT.

Natura

 

Potwory w czułości pieszczot.

♣ BIEC DONIKĄD.

1. «posuwać się tak szybko, aby nic po sobie nie zostawić»

2. «wyrywać przed siebie nie tak na opak»

3. «doprowadzać do ostrego wejścia bez kamuflażu.»

♪ Wsłuchując się w tętno przyrody przez chwilę przemyka mi przez myśl wizja swobodnej eskalacji natury, która nadaje sens naszemu życiu. Wtopieni w przyrodę radośnie unosimy ręce do góry krzycząc ze szczęścia słowo biegnące powoli.

Gdy ścigamy się ze światem, to świat nie daje nam wygrać. Zawsze jesteśmy z tyłu szukając przyczyn swojej porażki. Tak oto dochodzimy do wniosku, że może lepiej nie biegać wcale, bo i tak nie uciekniemy a jedynie niepotrzebnie się zmęczymy. Sport to zdrowie? Gówno prawda! Olej sport i rusz na rekreację. To ona da ci dużo więcej przyjemności.

I to już chyba koniec na dzisiaj. Widzimy się w kolejnym wpisie na naszym znakomitym blogu.

No to z Blogiem kochani.
Niech was Blog prowadzi.


 

KONIEC WPISU.

 


Szymon Szympatyczny

Szymon Szympatyczny

Jestem Szymon taki Pan, który w życiu nie wszystko ma. Wiem, że jestem szympansem, ale co mi tam. Nie ma się czym przerażać. Wszyscy kiedyś byliście małpami. Nie trzeba się wstydzić swoich przodków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: