Jana Szostak na „Krzyku rozpaczy” przeciwko reżimowi Łukaszenki.

Jana Szostak na „Krzyku rozpaczy” przeciwko reżimowi Łukaszenki.

Jana Szostak, to dziewczyna na temat której zrobiło się ostatnio bardzo głośno za sprawą udziału w krzyczącym proteście przeciwko reżimowi Łukaszenki, który wytacza coraz mocniejsze działa przeciwko swoim przeciwnikom. Białoruś jest teraz państwem totalitarnym porównywanym do Korei Północnej nie bez przyczyny zresztą.

Jana Szostak, polsko-białoruska aktywistka, znana z minutowego krzyku przeciw reżimowi Łukaszenki, będzie 4 czerwca gościem specjalnym krakowskiego „Łyku Wolności”, czyli świętowania rocznicy wyborów w 1989 roku. To było wzoraj a dzisiaj media na ten temat milczą. Mamy sobotę.

– Dzisiaj Białorusinów i Polaków łączy walka o praworządność. Spotkajmy się, aby dodać sobie wiary i energii do wytrwałej walki o demokrację – apeluje Róża Thun.

28 maja 2021 roku Tygodnik Solidarność doniósł:

Robert Biedroń zwołał konferencję ws. sytuacji na Białorusi – Dziś o godzinie 10:15 zwołuję konferencję prasową pod Ambasadą Białorusi, gdzie przedstawię konkretne informacje na temat tej sprawy i planowane działania. – zapowiedział Biedroń. Myliłby się jednak ktoś kto oczekiwałby, że po tej konferencji w pamięci opinii publicznej pozostaną konstruktywne propozycje rozwiązania kryzysu „męża stanu” Lewicy.

Oto jedna z aktywistek po swojej wypowiedzi wydała z siebie przeciągłe wycie. To Jana Szostak, białoruska aktywistka LGBT od lat mieszkająca w Polsce. Jej zachowanie w dość powszechny sposób zostało uznane za żenujące i przeciwskuteczne, ale aktywistka „kuje żelazo póki gorące”.

W sieci szerokim echem odbiło się wystąpienie Jany Szostak. Białoruska aktywistka zaapelowała do władz Polski i całej Unii Europejskiej o zaostrzenie sankcji. W tym kontekście przypomniała, że reżim Alaksandra Łukaszenki wciąż współpracuje z wieloma europejskimi koncernami.

– Jesteśmy zmęczeni do cna, prosimy o wsparcie, realne wsparcie od Unii Europejskiej. Całe społeczeństwo jest na tyle zastraszone, że boi się zmienić zdjęcie na Facebooku, boi się rozmawiać ze swoimi rodzinami na temat tego, co się dzieje – mówiła.


♣ ●●●●● ♣

Po sam Kres.

Jana Szostak

Jana Szostak bez biustonosza…

 

Oto treść nie w temacie, ale z morałem.

 

↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔

Moje własne słowa tu zacytowane:

Podsumowanie, które nie zawsze cieszy oczy wpływa pozytywnie na nasze spojrzenie na otaczający świat. Daj się ponieść Ziemi a dotrzyma ci kroku Stary Świat.

Tam gdzie zawsze marzenia pozytywnie wpływają na nasz los tam kraina zwana Meredwą otwiera swoje podwoje. Wejdź i wsłuchaj się w głos takich jak Ty.

Nie wszystkie drogi prowadzą do upatrzonego celu, ale nie każdy też o tym wie. A szkoda, bo powinien.

Moja strona, która opisuje, to co znajduje. Mam nadzieję, że i ty znalazłeś swoje własne szczęście…

Obecność obowiązkowa w razie potrzeby wskrzeszona przez znajomego rzeczy, który skrzeczy i skrzeczy po samą dal. Oto przesłanie z dalekiej Meredwy. Suń razem z nią i tu i tam.

● ● ● ● ● ● ●

Wędrowcze! Przemyśl wszystkie argumenty za i przeciw, aby pozory nie pokonały cię w pół drogi. Smak gonitwy nie jest tak marny jak stanięcie w miejscu pośród głuszy wszelakiego dostojeństwa. Wola jest tak silna jak moc zmieniania rzeczywistości. Zobaczyć pierwszy i rzec do towarzyszy niedoli. że to finał jest naszym wspólnym przeznaczeniem. Oto nasze drogi.

Czy wiesz, że:

Honor

1. «poczucie godności osobistej lub dobre imię»

2. «zaszczyt»

3. «karta do gry starsza od dziesiątki»

Jeśli wiesz, że popełniasz błędy skup się na wykonaniu zadania tak, aby potem powiedzieć „zrobiłem wszystko, ale i tak nie poszło jak po maśle”. Kiedyś będzie ci to zrozumiane. Bierz przykład z innych i oddaj się grze.

DOBROBYT.

Natura

 

Potwory w czułości pieszczot.

♣ BIEC DONIKĄD.

1. «posuwać się tak szybko, aby nic po sobie nie zostawić»

2. «wyrywać przed siebie nie tak na opak»

3. «doprowadzać do ostrego wejścia bez kamuflażu.»

♪ Wsłuchując się w tętno przyrody przez chwilę przemyka mi przez myśl wizja swobodnej eskalacji natury, która nadaje sens naszemu życiu. Wtopieni w przyrodę radośnie unosimy ręce do góry krzycząc ze szczęścia słowo biegnące powoli.

Gdy ścigamy się ze światem, to świat nie daje nam wygrać. Zawsze jesteśmy z tyłu szukając przyczyn swojej porażki. Tak oto dochodzimy do wniosku, że może lepiej nie biegać wcale, bo i tak nie uciekniemy a jedynie niepotrzebnie się zmęczymy. Sport to zdrowie? Gówno prawda! Olej sport i rusz na rekreację. To ona da ci dużo więcej przyjemności.

I to już chyba koniec na dzisiaj. Widzimy się w kolejnym wpisie na naszym znakomitym blogu.

No to z Blogiem kochani.
Niech was Blog prowadzi.


 

KONIEC WPISU.

 


Wilchełm Wilcogórski

Wilchełm Wilcogórski

Palę faję za fają a wokół mnie się ruchają. Ups, co za obciach. ;) Wiem, że jestem orangutanem, ale dobrze mi z tym. Nie martw się nie jestem straszny. Lubię banany i świeże powietrze nie skażone przez ziejące spalinami potwory zwane samochodami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: